BEM-BİR-SEN ‘de Öksüzali yeniden

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN Sakarya Şubesi 6.Olağan Genel Kurulu Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı.2 adayın yarıştığı kongrede Ahmet Öksüzali 106 oy ile yeniden başkan seçildi. İki adaylı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan 6.Olağan Genel Kongreye, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı, civar illerin şube […]

 BEM-BİR-SEN ‘de Öksüzali yeniden

17.10.2018 - 13:36

Güncelleme : 17.10.2018 - 13:36

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN Sakarya Şubesi 6.Olağan Genel Kurulu Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı.2 adayın yarıştığı kongrede Ahmet Öksüzali 106 oy ile yeniden başkan seçildi.

İki adaylı

Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan 6.Olağan Genel Kongreye, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı, civar illerin şube başkanları, STK temsilcileri, sendika başkan ve yöneticileri ile davetliler katıldı. BEM-BİR-SEN kongresinde 2 aday yarıştı. 133 oyun kullanıldığı kongrede mevcut Başkan Ahmet Öksüzali 106 oyla yeniden başkanlığa seçilirken, ikinci aday Mustafa Ertek 26 oy aldı.

Aday olmayacağım

BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay konuşmasında16 yıldır Memur-Sen başkanlığı yaptığını bundan sonraki seçimlerde artık aday olmayacağını ifade etti. Kongrenin hayırlı olması dileklerinde bulunan Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Aydın, Başkan Ahmet Öksüzali’nin her gün bir ilçede olduğunu ve üyelerinin hakkını korumak amacıyla büyük mücadele verdiğini söyledi.

Ahmet Öksüzali’nin yönetim kurulu listesi; Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüzali, Başkan Yardımcısı Naci İkiz, Başkan Yardımcısı Osman Çevik, Başkan Yardımcısı Engin Genç ve Başkan Yardımcısı Aydın Yıldız isimlerinden oluştu.

Ahmet Öksüzali kongre sonrası sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamasında;

‘Bir kongreyi daha geri bıraktık. Ne de çabuk geçti yıllar 1997-2018 dile kolay 21 yıl bir ömür verdim. Nice insanlar tanıdım. inişli çıkışlı sendikal hayatımız oldu. Genel merkez genel başkan yardımcılığı, İl temsilciliği , şube başkanlığı. zaman geldi genel merkezde aday oldum. zaman geldi karşıma aday çıktı. Bunlar güzel şeyler. insanın hedefi olmalı, ideali olmalı,hayalleri olmalı, Genel kurullar yol haritalarının belirlendiği yerlerdir. Ancak hiç bir zaman kişilerle işim olmadı, hep kurumsal düşündüm, daha iyi daha güzel ne yapabilirim, işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. İnsan Kaynakları eğitim müdürlüğü ve sendika başkanlığı çalıştığım kurumda kimi zaman dez avantaj oldu. başka yerlerde benim için avantaj oldu. haksızlık yapmamaya çalıştım. Hep insanlarının iyiliğine çalıştım. İyilik yaptım. Yapmaya devam edeceğim. son seçimde delegenin teveccühü neticesinde 106 oyla tekrar güven tazeledim. Bu benim için büyük onur. Ancak kongrelerimize teşrif edenler demokrasi şöleni, sendikamız kazandı gibi klişe sözler sarf edip sonucu beklemeden gitmişlerdir.Biz yine kaldığımız yerden sendikamızı daha ileri götürmeye çalışacağız. Ben akademik sendikacılık yapıyorum. sizlere de tavsiye ederim. Ya göründüğünüz gibi olun yada olduğunuz gibi görünün. Küçük hesaplar peşinde olmayalım.Saygılarımla’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın