Taranoğlu,Sakarya’daki Engelli dernekleri temsilcileriyle buluştu

Sakarya için bu son şans diyen Eski Bakan Ersin Taranoğlu; Sakarya’da faaliyet gösteren Engelli Dernek Başkanları ve yöneticilerini kahvaltılı bir toplantıda ağırlayarak, engelli sorunlarını dinledi ve Sakarya ile ilgili projelerini onlarla paylaştı. Serdivan İlçesinde Serçe Kafesi’ butik restoranda engelli derneklerinin temsilcileri ile önceki sabah bir araya gelen Sakarya eski milletvekili, Orman ve Spor eski Bakanı […]

 Taranoğlu,Sakarya’daki Engelli dernekleri temsilcileriyle buluştu

17.10.2018 - 13:20

Güncelleme : 17.10.2018 - 13:20

Sakarya için bu son şans diyen Eski Bakan Ersin Taranoğlu; Sakarya’da faaliyet gösteren Engelli Dernek Başkanları ve yöneticilerini kahvaltılı bir toplantıda ağırlayarak, engelli sorunlarını dinledi ve Sakarya ile ilgili projelerini onlarla paylaştı.

Serdivan İlçesinde Serçe Kafesi’ butik restoranda engelli derneklerinin temsilcileri ile önceki sabah bir araya gelen Sakarya eski milletvekili, Orman ve Spor eski Bakanı Ersin Taranoğlu, Sakarya’nın geleceğine dönük projelerini anlattı. ‘Hayalimdeki Sakarya’ başlığındaki projelerini açıklayan Taranoğlu, “Önce Sakarya, önce Sakaryalılar” sloganı ile kurduğu yenibirsakarya.com web sitesini de tanıttı.

BU SEÇİM SAKARYA İÇİN ÖNEMLİ
Projelerinin hayata geçirilmesi için cumhurbaşkanı ile görüşeceğini belirten Taranoğlu, “Mart 2019 seçimleri Sakarya’nın son şansı. Recep Tayyip Erdoğan yoksa ben yokum, Recep Tayyip Erdoğan yoksa bu projeler de yok. Benim piyasaya çıkış sebebim bu. Bu konuda dayandığım nokta, Cumhuriyetin ilanından beri büyük Atatürk dahil, Sakarya halkından Yüzde 71 oy almış bir lider gelmemiştir. Bundan sonrada geleceğine inanmıyorum. Bu nedenle bu araba virajı alırsa Sakarya kurtulur, devrilirse, Sakarya Marmara’nın kenar mahallelerinden biri olur” dedi.

YAŞANILABİLİR SAKARYA İÇİN
Sakarya’yı bir ‘dost şehri’ yapmak istediğini ifade eden Taranoğlu, kadına, çocuğa, hayvana, eğitime turizme, kültür ve sanata, çevreye dost olan projelerini anlattı. Sakarya’da bayanların geceleri dışarıda güvenle yürüyebildiği, sokaklarda başı boş köpeklerin olmayacağı yeni bir belediyecilik anlayışında, nüfus sayımı gibi hayvan sayımının da gerçekleştirmek istediğini söyledi.

SORUNA YAKIN OLAN ÇÖZÜME YAKINDIR
Dost şehir kavramında, engellilerin taleplerinin değerlendirilerek daha kapsamlı projeler geliştirilebileceğini belirten Taranoğlu, engelli dernekleri temsilcileri ile sık bir araya gelerek sorunlarının çözümü için gerekli çalışmaları yapacağını söyledi. Taranoğlu, “Soruna yakın olan çözüme yakındır” diye konuştu

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın