TÜMSİAD Üyeleri Sudan’a gidiyor.

TÜMSİAD Sakarya Şubesi, Afrika ülkeleri ile ticari ilişkilerini geliştirmek ve TÜMSİAD üyelerine yeni pazar araştırmaları yapmak üzere Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyecek. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, iki ülkenin ticari ilişkilerini geliştirmek ve pazar araştırması yapmak üzere TÜMSİAD üyeleri ile birlikte aralık ayı içinde Kamerun ve Sudan’a ticari iş […]

 TÜMSİAD Üyeleri Sudan’a gidiyor.

19.10.2018 - 12:46

Güncelleme : 19.10.2018 - 12:47

TÜMSİAD Sakarya Şubesi, Afrika ülkeleri ile ticari ilişkilerini geliştirmek ve TÜMSİAD üyelerine yeni pazar araştırmaları yapmak üzere Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyecek.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Ahmet Ölmez, iki ülkenin ticari ilişkilerini geliştirmek ve pazar araştırması yapmak üzere TÜMSİAD üyeleri ile birlikte aralık ayı içinde Kamerun ve Sudan’a ticari iş gezisi düzenleyeceklerini belirtti.
Sudan Afrika’ya Açılan En Önemli Kapı
Sudan’ın Afrika’da iş yapma noktasında çok önemli bir konuma sahip ülke olduğunu belirten başkan ölmez “TÜMSİAD Sakarya olarak üyelerimizin Sudan’da ticaret yapmaları konusunda temaslarda bulunacağız. Sudan’ın ziraat, inşaat, tarım ve hayvancılık sektörlerinde önemli fırsatları barındırıyor.
Müteahhitlik Ön Planda
Başkan Ölmez; Sudan ile ülkemiz arasındaki ekonomik ilişkilerde müteahhitlik ve müşavirlik konuları öne çıkmakta, ülkede 300 milyonu doğrudan, 300 milyonu müteahhitlik hizmetleri olmak üzere yaklaşık 600 milyon Dolarlık Türk yatırımı olduğunu söyledi. Sudanın son 10 yıllık veriler incelendiğinde, Türkiye’nin Sudan’a ihracatının 145 milyon dolardan 308 milyon dolara ulaşarak iki katına çıktığını belirten ölmez, gerçek potansiyele ulaşılma noktasında iş insanları olarak bizlere büyük bir görevler düşüyor. dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın