29 Ekim Kutlama Mesajları

29 ekim Cumuriyet Bayramı dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen (haber@arifiyehaber.net) kutlama mesajları… Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95.yıldönümünde kutlama mesajı yayınladı. ‘Asra beş kala aynı şevk ve aynı heyecanla Sakarya’dan şahlanan vatan aşkıyla Eğitim neferleriyiz durmayız yaşadıkça İtimadın abideleştiği […]

 29 Ekim Kutlama Mesajları

29.10.2018 - 13:06

Güncelleme : 29.10.2018 - 13:06

29 ekim Cumuriyet Bayramı dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize gönderilen (haber@arifiyehaber.net) kutlama mesajları…

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95.yıldönümünde kutlama mesajı yayınladı.

‘Asra beş kala aynı şevk ve aynı heyecanla
Sakarya’dan şahlanan vatan aşkıyla
Eğitim neferleriyiz durmayız yaşadıkça
İtimadın abideleştiği huzur coğrafyasında

Cumhuriyet’e giden yolda İstiklal Harbinde vatan savunmasını bilen nadir milletlerden biriyiz. Köklü bir geçmişe sahip olan milletimiz yıkılmaz bir geleneğe sahiptir.

29 Ekim 1923’e, yani Cumhuriyet’in ilanına gelene kadar, ülkemizin ne koşullar altında olduğunu bilmek çok önemlidir. Vatan toprakları, I. Dünya Savaşı’ndan sonra çok şey kaybetmişti. Dört yıllık bir savaş bütün ülkeler için çok uzundur. Hiç kimsenin bu kadar büyük, uzun savaş tecrübesi yoktur. Bu kadar tahrip edici silahlarla topyekûn savaşılmamıştır.

Vatan savunması sırasında bir Seyyid Çavuş’un, bir Zeybeğin, bir Dadaşın, bin bir adsız kahramanın attığı mermi Büyük Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde hedefini bulmuştur.

Hedef; bağımsız bir vatandır.

Bildiğiniz gibi Kurtuluş Savaşımızda gençlerin çoğu şehit düşmüştür. Yüksekokulların, Tıbbiye’nin, Mühendislik Mektebi’nin sınıfları boşalmıştır. Anadolu’da eli zanaat tutan, tarlada çalışan gençlerimiz cennet bahçelerinden gül koklamaya koşmuşlardır. Bu nedenledir ki Cumhuriyet yediden yetmişe buram buram Anadolu kokar.

Cumhuriyetin ilanından sonra Mustafa Kemal ATATÜRK ve dava arkadaşları eğitime çok önem vermiş ve kendinden emin, kendine saygısı olan başkalarının da saygı gösterdiği duruşuyla önder öğretmenlerin yetişmesine vesile olmuşlardır. Çünkü bir öğretmen yüzlerce aşı demektir yaralı kanatlara.

Her geçen gün Cumhuriyet ile eğitim alanında büyük atılımlar yapmaya çalıştık. Bu çalışmayı tamamlayabildik mi? Hayır; halen çok eksiğimiz var. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümüne hasrettiğimiz 2023 hedefine giden yolda gördük ki biz varız, biriz, güçlüyüz. Yıkılmaz bir imanımız ve köklü bir geleneğimiz var. İnanıyoruz, çalışıyoruz, yorulmuyoruz, bahane üretmiyoruz. Bizim amacımız kazanmak. Evlatlarımızı, şehadet şerbetinin içildiği vatan topraklarında atalarımıza söz verdiğimiz gibi yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.’

Rektör Savaşan’ın 29 Ekim Mesajı


Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Savaşan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“29 Ekim 1923 uzun, zorlu ve büyük fedakarlıklarla kazandığımız milli mücadelenin, Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırıldığı; bir milletin geleceğini, kendi iradesi dışında başka milletlerin, bireylerin ya da yönetimlerin belirleyemeyeceğinin açıkça tüm dünyaya ifade edildiği bir gündür.
Millet olmanın bedelini, yeniden dirilişin bedelini kanları ile ödemiş bir ecdadın torunları olarak bizden sonraki nesillere de bu ruhu aşılamak, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birliğini sürdürmek için tüm gayretimizle “millet” olmanın gereğini yerine getiriyoruz, devam edeceğiz.
Bu bilinçle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin kurucularına, tüm şehitlerimize, onurlu görevleri başında vatanın birliği, bütünlüğü içinde şehit olmuş vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyete, demokrasiye ve demokratik kültüre sahip çıkan ve vesayet arayışlarına kapıları tamamen kapatan milletimizin her ferdine bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.
Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN
Sakarya Üniversitesi Rektörü

29 EKİM TÜRK MİLLETİNİN GURUR GÜNÜDÜR

Sakarya ve Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A.Akgün Altuğ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

A.Akgün Altuğ, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Türk milletinin yeniden doğuşu olan Cumhuriyetin 95. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız. Bizler bağımsızlığını ve ekonomisini tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere ulaşan bir milletiz. Cumhuriyet çatısı altında birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak daha nice mutlu yıl dönümler yaşayacağımıza inanıyorum.

Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmalıdır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Milletçe bize düşen görev; barış ve kardeşliğimize sahip çıkarak, ortak paydamız olan, devlet ve cumhuriyet değerlerimizi ilelebet korumaktır.

Bunu başarabilirsek, hedefimiz olan 2023’e daha güvenilir daha emin adımlarla ulaşacağız. Gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakabilmek için her zamankinden daha sağduyulu olmalı ve birlikteliğimizi kuvvetlendirmeliyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği, ‘muasır medeniyet seviyesine’ ulaşmak için, özel sektör olarak ekonomiye katkılarımızı ve istihdam sağlamadaki sorumluluklarımızı yerine getirmede büyük çaba gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu vesile ile Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm milletimizin bayramını yürekten kutluyorum” dedi

MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’dan 29 Ekim Mesajı


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir basın açıklaması yaptı.
‘Bu Milletimize verilen en büyük hediyelerden biridir
Bugün; imkansız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. Yıldönümünü milletçe gurur coşku ve heyecan içersinde kutluyoruz.
95 yıllık bu tarih, aziz milletimizin zor zamanlarında nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren ve geleceğimiz için hayat dolu örneklerle doludur. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla ortaya çıktığı bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.
Mücadelemiz devam edecek!
Cunhuriyetimizin 95.yılında adil ve gelişmiş bir ülke olma ve dünya mazlumlarıının sözcüsü olma yolundaki çabamıza engel olmak için kurulan kirli oyunlar ve terör göstermektedir ki, İstiklal Savaşı; boyutu ve stratejileri değişse de devam etmektedir. Bu kötü zihniyete karşı daha güçlü ve dik bir mücadele sürdülmesi gerekirken yaşanan iç huzursuzluk ortamı derinleştirilerek, karamsarlığı kalıcı hale getirmek isteyenleri görmekteyiz.
Cumhuriyetin 100.yılında daha güçlü, iç huzurunu temin eden, dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olacağına olan inancımmızla, MÜSİAD Ailesi adına tüm vatadaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, Aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. ‘

ARSİADER’den 29 Ekim Kutlama Mesajı

ARSİADER adına Başkan Fatih Fahri YETER’den kutlama mesajı;

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. yıldönümünü gururlа ve kıvаnçlа kutlаmаktаyız. Cumhuriyet, her şeyini kаybetmiş olаn bir milletin ulusаl Bağımsızlığını kаzаnаbilmek için giriştiği Milli Mücаdelenin sonucundа elde ettiği büyük bir zаferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emаnet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refаh dolu yаrınlаrа ulаştırmаk için hiç şüphesiz ki el birliği ile çаlışаcаk, Vatanına herdaim sаhip çıkаcаktır. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutlаdığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inаnç ve gаyretle yürümek аzmi ve de kаrаrlılığı içindeyiz. Vаtаnımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zаmаnkinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin bаnisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atаtürk’ü ve de silаh аrkаdаşlаrını, cаnındаn аziz bildiği Vatаnı için kаnlаrını bu toprаğа dökmüş Şehitlerimizi rаhmet ve minnetle bir kez dаhа yаd ediyor Cumhuriyet Bаyrаmınızı en kаlbi duygularla kutlarız…

“ARSİADER Yönetim Kurulu Adına Başkan

Fatih Fahri YETER”

CHP Arifiye İlçeden 29 Ekim Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali GÖKPINAR’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajı,

‘Bugün milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı eşsiz zafer neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Tarihi boyunca büyük kahramanlıklar gösteren Türk milletinin kendi vatanı üzerinde hür ve bağımsız yaşama iradesinin vücut bulduğu bir eser olan Cumhuriyetimiz, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için attığımız adımların en önemlisidir.
Cumhuriyetimizin bize kazandırdıkları, modern bir devlete dönüşmesi ve bugünkü seviyeye ulaşması, tüm dünyanın örnek aldığı bir başarı ve onur tablosudur.
Milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ortak duygular ve hedef etrafında kenetlenerek bugünlere gelmiştir. Yaşadığımız tüm zorlukları birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başarmıştır. Milletimizin her ferdi, özellikle çocuklarımız, gençlerimiz; Cumhuriyetini ve millî egemenliğini yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığını devam ettirecektir.
Son yıllarda Cumhuriyetin kazanımlarını ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atılması bu gün geldiğimiz durumun özetidir. Demokratik Laik Cumhuriyetimize yönelik 15 Temmuz kalkışması bir kez daha göstermiştir ki Atatürk ilke ve devrimlerinden uzaklaşmak Demokratik Cumhuriyetimizin sonu olacaktır. Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkma kararlılığıyla laik sosyal hukuk devleti mücadelesini giderek artan bir azimle sürdürmeye devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve ülkemize, milletimize hizmeti geçenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor; milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. ‘

MHP Arifiye İlçeden 29 Ekim Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Arifiye İlçe Başkanı Murat YÖRDAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayınladığı kutlama mesajı,

‘Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.’

Murat YÖRDAN
MHP ARİFİYE İLÇE BAŞKANI

Cumhuriyetimizi 95. yılında coşkuyla kutluyoruz.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

SYKD Başkanı Necmettin Kırık mesajında; “Geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in 95. yıldönümünü, Milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti’nin, Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. 95 yıldır bizlere ışık olan Cumhuriyetimize ve değerlerine sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Ülkemizin güçlü olması konusunda çocuklarımızı iyi yetiştirmek, onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini aşılamak bizim en önemli vazifelerimizdendir. Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza vesile olmalıdır. Temel amacımız, Cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştırmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatanın savunması, bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın