Kaymakam YAZICI’dan 29 Ekim Mesajı

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem YAZICI’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajı; ‘Ülkemiz için bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin 95.yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum. Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. İlgili Haber Kaymakamımız İklim […]

 Kaymakam YAZICI’dan 29 Ekim Mesajı

29.10.2018 - 12:05

Güncelleme : 29.10.2018 - 12:05

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem YAZICI’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajı;

‘Ülkemiz için bir dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin 95.yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Bugün, Türk milleti olarak istiklal ve istikbal yolunda verdiğimiz kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür.

Cumhuriyet; bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur.

Kazanılan bu zafer; Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan etmiştir. Bugün, onur ve gururla 95. yılını kutladığımız Cumhuriyet başta demokrasi ve insan hakları olmak üzere eğitimi, sağlık, bilim gibi birçok alanda önemli mesafeler kaydetmiştir.

Milletimiz, her daim şanlı tarihinden güç almış, asırlardır tereddütsüz bir şekilde toprağına ve devletine canı pahasına sahip çıkmıştır. Hiçbir dönemde vesayete boyun eğmeyen aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde de tüm dünyaya bir kez daha bağımsızlığını haykırmıştır.

Bizler bu inançla, birlik ve beraberliğimizden aldığımız ilham ile büyük Türkiye idealimiz adına canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Şüphesiz ki, sahip olduğumuz köklü devlet geleneğimiz ve sarsılmaz milli şuurumuz gücümüze güç katacak, cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacaktır.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı uğruna fedakârlıkla mücadele eden gazilerimizi minnetle yâd ediyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın