Önder KARAN,’Niyet hayr, akibet hayr olur inşallah…’

Ak Partiden Arifiye Belediye Başkan adayı adayı olan Önder Karan,’Niyet hayr, akibet hayr olur inşallah..’diyerek başvuruyu bugün saat 16.30 da Ak Parti İlçe binasına giderek gerçekleştirdi. Başkan Aday Adayi Karan,’Arifiye’miz için hizmet maratonumuz başladı. Dua ve desteklerinizi bekleriz.’dedi Karan Başvuru formunu ilçe başkanı Ali Başar’a teslim etti. ÖNDER KARAN KİMDİR? 02,06.1970 Sakarya doğumlu. İlk Öğrenimini […]

 Önder KARAN,’Niyet hayr, akibet hayr olur inşallah…’

12.11.2018 - 22:03

Güncelleme : 12.11.2018 - 22:07

Ak Partiden Arifiye Belediye Başkan adayı adayı olan Önder Karan,’Niyet hayr, akibet hayr olur inşallah..’diyerek başvuruyu bugün saat 16.30 da Ak Parti İlçe binasına giderek gerçekleştirdi.
Başkan Aday Adayi Karan,’Arifiye’miz için hizmet maratonumuz başladı. Dua ve desteklerinizi bekleriz.’dedi

Karan Başvuru formunu ilçe başkanı Ali Başar’a teslim etti.

ÖNDER KARAN KİMDİR?
02,06.1970 Sakarya doğumlu. İlk Öğrenimini Arifiye Arifbey İlkokulunda yaptı. Orta Öğrenimini Arifiye Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Ün. İkt. Fak. Çalışma Ekonomisi Ve Endüstriyel İlişkiler bölümünü bitirdi. Sakarya Milli Gençlik Vakfı’nın kuruculuğunu yaptı.
Wushu Kung Fu sporunda 5 kez Türkiye Şampiyonu oldu.
Wushu Kung Fu dalında Milli sporcu olarak ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etti Spor Öğretmenliği yaptığı dönemlerde pek çok Türkiye ve Avrupa şampiyonu sporcu yetiştirdi. Uzun bir dönem Wushu Federasyonu As Başkanlığı görevinde bulundu. Spor alanında uluslararası bir çok ödül aldı.
Spor dışında sosyal ve siyasi alanlarda da pek çok önemli görevler yaptı. Bunlardan bazıları; Akider ( Anadolu İş Adamları Derneği )Başkan yardımcılığı, Ankaf ( Anadolu Kalkınma Ve Proje Geliştirme Federasyonu) Başkan Yardımcılığı (görevi devam etmekte).
2018 yılında Tüketicileri Koruma Derneği tarafından “Yılın Bürokratı” ödülüne laik görüldü. 1987 yılından itibaren dönemin en önemli devlet adamlarından biri olan Sayın Necmettin Erbakan’ın yanında uzun yıllar çalıştı ve yurt içi ve yurt dışı tüm gezilerine katılarak önemli tecrübeler kazandı.
1996 yılından itibaren brokraside yer aldı ve sırasıyla aşağıdaki görevlerde bulundu; 1996 – 1997 Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 1997 – 1998 Refah Partisi TBMM Grup 1998 – 2002 Fazilet Partisi TBMM Grup 2002 – 2013 Başbakanlık Ekonomik ve Mali İşler Başkanlığı 2013 – 2018 Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 2018 – …… Enerji Bakanlığı Strateji Başkanlığı Uzmanı Halen aktif olarak pek çok kurum, dernek ve vakıflarda seminerler ve konferanslar vermektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın