TÜRKİYE’NİN İKİ UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ YAPTI

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBU) arasında bilimsel çalışmalar ve eğitim-öğretim konularını kapsayan sözleşme imzalandı. Türkiye’nin yeni kurulan ve uygulamaya yönelik eğitim misyonuyla toplumun ve iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan iki üniversiteden iş birliği alanında anlaşma sağlandı. Sözleşme Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Isparta […]

 TÜRKİYE’NİN İKİ UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ YAPTI

22.11.2018 - 17:57

Güncelleme : 22.11.2018 - 17:58

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi(SUBÜ) ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBU) arasında bilimsel çalışmalar ve eğitim-öğretim konularını kapsayan sözleşme imzalandı.
Türkiye’nin yeni kurulan ve uygulamaya yönelik eğitim misyonuyla toplumun ve iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan iki üniversiteden iş birliği alanında anlaşma sağlandı. Sözleşme Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler tarafından Yükseköğretim Kurulu’nda (YÖK) imzalandı.
Sözleşmeye göre taraflar araştırma projelerinin geliştirilmesi ve uygulanması hususunda ortak çalışmalar gerçekleştirebilecek, her iki üniversitenin akademisyenleri karşılıklı mutabakatla bilimsel çalışmalara yönelik laboratuvar hizmetlerinden faydalanabilecekler, akademik değişime tabi olan kişiler, öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, okutmanlar belli yükümlülükleri yerine getirerek değişim gerçekleştirebilecekler. Sözleşmede aynı zamanda öğrenci değişimlerinin de önü açıldı.
Rektörler, sözleşmenin iki üniversiteye hayırlı olması dileklerinde bulunarak işbirliğinin arttırılarak devam edeceği vurgusunda bulundular.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın