Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize e-mail yolu (haber@arifiyehaber.net)  ve WhatsApp haber hattımıza 0 542 4129861 gönderilen kutlama mesajları… Bu vesile ile arifiyehaber.net ailesi olarak Dünya’nın en güzel vazifelerinden birisini yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden tebrik ediyoruz. İlgili Haber BİK Genel Müdürü Rıdvan DURAN’ı […]

 Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

23.11.2018 - 20:56

Güncelleme : 24.11.2018 - 11:41

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize e-mail yolu (haber@arifiyehaber.net)  ve WhatsApp haber hattımıza 0 542 4129861 gönderilen kutlama mesajları…

Bu vesile ile arifiyehaber.net ailesi olarak Dünya’nın en güzel vazifelerinden birisini yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden tebrik ediyoruz.

 

 

SATSO BAŞKANI ALTUĞ’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

“Geleceği Şekillendiren Temel Güç Öğretmenlerimizdir”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutlayan Akgün Altuğ, milletlerin gelişmişlik düzeyinin eğitime verdikleri önemle ölçüldüğünü vurgulayarak, eğitimde en önemli unsurun hiç kuşkusuz öğretmenler olduğunun altını çizdi.

Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi: “İnsanlık tarihinin en kutsal mesleklerinden birisi hiç şüphesiz öğretmenliktir. Mustafa Kemal Atatürk, okuma-yazma seferberliğini bu gün başlatmış ve ülkemiz onun açtığı yolda ilerleyen değerli öğretmenlerimiz, topluma yön vermiş, ışık tutmuşlardır. Geleceği şekillendiren temel güç öğretmenlerimizdir.

Günümüzde rekabetin temelinde bilgi vardır. İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağı, bilginin üretimde, hizmette ve her alanda milletlerin birbiriyle yarıştığı bir dönemdir. Bu rekabette ayakta kalabilmek ve hatta önde olabilmek, bilgiye dayalı üretimle mümkündür, yani eğitimle mümkündür. Eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin refahına yönelik en büyük yatırımdır.

İş dünyası olarak üreten bir neslin, ancak kaliteli bir eğitimle yetişeceğinin farkındayız. Öğretmenlerimizin, toplumumuzu daha ileri noktalara taşıyacak yeni nesilleri, en donanımlı şekilde yetiştireceğine olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutluyorum.

Rektör Savaşan’ın 24 Kasım Mesajı


Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Rektör Savaşan’ın mesajı şöyle:
İnsanın, yaratılış itibariyle önemli misyonlarından biri de bilgiyi edinmek ve daha da önemlisi işlemek ve aktarmaktır. Geleceğin şekillenmesi, yeni bilgi ve değerlerin oluşması, insanlığın gelişmesi hep bu bilginin işlenmesi ve aktarımı sayesindedir. Bu açıdan baktığımızda hepimizin birbirimizden öğreneceği bilgi ve tecrübeler olduğu gibi, bu kutsal görevi üstlenen, geleceğin inşasında önemli bir yere sahip olan, her kültürde ve dinde önemli bir değere sahip “toplum önderlerimiz” öğretmenlerimiz var.
Bilgi ve teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde, ülkeler arasındaki rekabet, bilgi düzeyinde sürdürülmekte, toplumumuzun geleceği ise verilen eğitimin başarısı ile değerlendirilmektedir. Bu anlamda Üniversiteler bilim üreten merkezler olma özelliği yanında, toplumun yetişmiş insan gücü ihtiyacını da karşılayan kuruluşlar içinde son halka olma sorumluluğunu taşımaktadır. Bu yönüyle bakıldığında, Üniversitelerin yetiştirdiği her düzeydeki elemanların yeterlik düzeyleri ile toplumun ihtiyaçlarının yeterince karşılanması arasında sıkı bir bağlantı bulunmaktadır.
Toplumumuzun her yönden güçlü ve kalkınmış olması çabasında öncü rol oynayan; geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan ve hayatı seven nesiller yetiştirme gayretiyle mücehhez hocalarımızın değerini kelimelerle ifade etmek mümkün değildir. Analitik düşünme yeteneğini ve bilgi üretme yöntemlerini yeni nesillere kazandırma çabasını özveriyle sürdüren; teknolojiyi üreten ve kullanan insan yetiştirme gayretini gösteren öğretim elemanlarımızın ve tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.
Prof. Dr. Fatih Savaşan
Rektör

CHP Arifiye’den Öğretmenler günü mesajı


Tarih de bugün Atatürk’ün başöğretmenliğe kabul edildiği gündür. Bu onurlu günü tüm Yurtta Öğretmenler günü olarak kutluyoruz. Çağdaş Cumhuriyetin kurucusu ezilen ve sömürülen milletlerin bağısızlık yolunda yol göstericisi Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e Başöğretmenlik unvanının verilmesi takdirle karşılanacak bir durumdur.
Ülkemizin başta ekonomik, toplumsal, siyasal ve kültürel alanları olmak üzere, ihtiyaç duyduğumuz köklü değişimlerin gerçekleştirilmesinin, daha uygar ve gelişmiş bir toplumunun yaratılmasının ön koşulu eğitim düzeyimizin bulunduğu durumdan çok daha nitelikli bir konuma çıkarılmasıdır.
Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü düşünce sistemine göre çağdaş, ilerici, eşitliğe inanan, ilkeli bireyler olarak yaşama hazırlamalıdır. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde öğretmenlerin hak ettiği ilgi ve değeri gördüğünü, taleplerinin karşılandığını söylemek mümkün değildir. AKP iktidarları dönemlerinde başta öğretmenlerin toplumsal statüleri olmak üzere, ekonomik ve sosyal hakları ciddi şekilde gerilemiştir. Eğitim sisteminde neredeyse her yıl yapılan değişiklikler, Öğretim birliğine vurulan darbe, siyasi kadrolaşma ve yandaş yönetici atama gayreti eğitimin içinde bulunduğu sorunları daha da derinleştirmiş; sözleşmeli ve güvencesiz çalışma uygulamalarıyla öğretmenlerin yaşadığı sorunlar kat be kat artmıştır. Öğretmenlerin ve eğitim sisteminin içinde bulunduğu bu acı tablo kader değildir.
Geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanmak, Türkiye’yi dünyada hak ettiği yere getirmek için bu tabloyu değiştirmek zorundayız. Büyük Atatürk “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” diyor. Şanlı, yüksek bir millet olarak gelecekte var olmak için öğretmenlerimizin olanaklarını arttırmalı, çağdaş, akılcı bir eğitim sistemi kurmalıyız. Bu duygularla, Cumhuriyeti koruyacak ve yaşatacak nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimize başarılar diliyor, 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını temenni ediyorum .

Ali GÖKPINAR
Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı

ARSİADER’den Öğretmenler günü mesajı

Arifiye Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneğiniin öğretmenler günü mesajı;

Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.” diyen ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliğe adım attığı 24 Kasım tarihi her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” derken de öğretmenin toplum açısından ne denli önemli olduğunun mesajını vermek istemiştir. Bir zamanlar bizleride ilk önce eğittiler, Öğrettiler sonrada hayata hazırladılar. şimdide bizlerin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı da Eğitiyor, öğretiyor, geleceğe hazırlıyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle Ahirete intikal eden Öğretmenlerimizi Allahtan Rahmet diliyor ve Minnetle anıyoruz. ülkemizin her köşesinde bütün zorluklara rağmen bu Kutsal görevi yani Öğretmenlik görevini büyük fedakarlıkla özveri ile yapmaya çalışan Bütün ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAR Sağlık,Mutluluk,Huzur ve esenlikler dileriz.

“ARSİADER YÖNETİMİ”

SAKARYA BAROSU BAŞKANI AV. ABDURRAHİM BURAK’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak’ın Öğretmenler günü mesajı;

“Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” Öncelikle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Yurdumuzun her köşesinde bizleri aydınlatan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun.
Av.Abdurrahim Burak
Sakarya Barosu Başkanı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın