Arifiye Müftülük Külliyesinin temel atma töreni gerçekleşti

Arifiye Müftülük Külliyesinin temel atma törenini gerçekleşti.Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’in de katıldığı temel atma törenine yoğun katılım oldu. Temel atma törenine İlimiz Valisi Ahmet Hamdi NAYIR başta olmak üzere, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İŞLER, İl Müftüsü İhsan AÇIK ,Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, İlimiz […]

 Arifiye Müftülük Külliyesinin temel atma töreni gerçekleşti

03.01.2019 - 15:39

Güncelleme : 04.01.2019 - 12:39

Arifiye Müftülük Külliyesinin temel atma törenini gerçekleşti.Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’in de katıldığı temel atma törenine yoğun katılım oldu.

Temel atma törenine İlimiz Valisi Ahmet Hamdi NAYIR başta olmak üzere, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İŞLER, İl Müftüsü İhsan AÇIK ,Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, İlimiz ve çevre il ile ilçelerin Müftülük yetkilileri, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası emekli imam Asım Safitürk ve ilçe halkı katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Törende yaptığı konuşmada Sakarya’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, tamamlandığında Arifiye’nin simgelerinden olacak Külliyenin hem dini konularda hem de sosyal anlamda hizmet verebileceğini belirtti.

Öncelikle komşu il ve ilçelerimizden gelen misafirlerimizi Sakaryamız’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Nayir, “Her başlangıç bir umut verir, bir heyecan getirir. Burada da yeni bir binanın başlangıcında, temel atımında, bu umudu ve heyecanı hep birlikte yaşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın doğumdan ölüme kadar, insan hayatının tamamını ilgilendiren büyük hizmetleri var. Diğer hizmetlerden farklı olarak ölümden sonrasına da kafa yoran, ondan sonrasına da ait hizmetlerine de devam eden bir yapı olarak, bir alan olarak farklılık arz etmektedir. Burada yapılacak olan Külliye İnşallah, her alanda vatandaşlarımızın doğumdan ölümüne kadar, hatta ondan sonrasına da dokunacak hizmetlerin gerçekleştirileceği bir alan olacak. Kamu hizmetlerinin etkili yürütülmesinin vazgeçilmez şartları vardır. Bir tanesi hiç şüphesiz gönüllü çalışacak, fedakâr çalışacak insanımız, personelimizin olmasıdır. Ayrıca hizmetleri en güzel şekilde verecek olan ve biraz sonra temelini atacağımız böylesi mekânlara da büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Şuanda fiziki olarak içimize sinmeyen bir yerde yürütülmekte olan Diyanet hizmetlerimizi, Arifiye ilçemize yakışır tarzda, daha geniş alanda vermek için burada büyük bir gayret sarf ediliyor. İnşallah bu bina, başlangıçtaki heyecanımıza uygun olarak çok kısa bir zamanda bitirilip hazır hale getirilecektir. Burada emeği geçenler başta olmak üzere, yer tahsisinden projeyi hazırlayanlara kadar, bu ümidi veren, bu cesareti gösteren herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Nayir ve Başkan Yardımcısı İşliyen, protokol üyeleri ile birlikte butona basarak, dualar eşliğinde İlçe Müftülüğü Külliyesinin temelini attılar.

Programın sonunda Valilikteki makamında Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’i misafir eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimize dair görüş alışverişinde bulundu. Vali Nayir Başkan Yardımcısı İşleyen’i ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederken, Başkan Yardımcısı da misafirperverliklerinden dolayı Sayın Valimize teşekkür ettiğini dile getirdi.

Başta İlimiz Valisi  Ahmet Hamdi NAYIR olmak üzere Arifiye Kaymakamı Bekir DINKIRCI temeli atılan yeni hizmet binası için hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

İçerisinde Hizmet alanları,Kuran Kursları,Sosyal alanlar ve Nikah salonlarınında bulunacağı Külliye binası Millet Devlet işbirliği ile tamamlanacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın