“Hayvancılık hala en gözde yatırım”

Veteriner Odası eski başkanı Mustafa Yıldız Türkiye’de hayvancılığın hala en gözde yatırımlardan biri olduğunu söyledi. KABA YEM İlgili Haber TCDD’NİN ELAZIĞ’A DEPREM YARDIM TRENİ ARİFİYE’DEN YOLA ÇIKTI Veteriner Hekim Yıldız açıklamasında “Bulunduğumuz coğrafya tarım ve de hayvancılık için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Dört mevsimin yaşanabildiği nadir coğrafyalardan birinde yaşıyoruz. Hayvancılık da toplam işletme giderlerinin % 70 […]

 “Hayvancılık hala en gözde yatırım”

07.01.2019 - 18:49

Güncelleme : 07.01.2019 - 18:49

Veteriner Odası eski başkanı Mustafa Yıldız Türkiye’de hayvancılığın hala en gözde yatırımlardan biri olduğunu söyledi.

KABA YEM

Veteriner Hekim Yıldız açıklamasında “Bulunduğumuz coğrafya tarım ve de hayvancılık için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Dört mevsimin yaşanabildiği nadir coğrafyalardan birinde yaşıyoruz. Hayvancılık da toplam işletme giderlerinin % 70 yem giderleridir. Yani özellikle kaba yemdir. Bu topraklarda kaba yem ekim dikim yapıldığında hayvancılığın en büyük sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Bulunduğumuz coğrafya da kaba yem üretimi son derece kolay olup ;akılcı politikalarla bu üretim, istenilen seviyelere çıkarabilirsiniz.Üretimde devlet destekleri de devletin imkanları nispetinde devam etmektedir. Destekler hayvancılıktaki maliyetleri aşağıya çekmektedir. Pazarlama sorunu yok. Ürettiğiniz her hayvanın dünyanın her tarafında pazarı bulunmaktadır. Hiçbir zaman pazar sorunu yaşamazsınız. Diğer sanayi üretiminde belli pazar payı var onu değerlendirirsiniz. Hayvancılıkta başta ülkemizin insanı olmak üzere bütün dünya sizin pazarınız konumundadır. Ne iş yaparsanız yapın ,bir kolunuz mutlaka hayvancılıkta olsun.İlerde nüfus arttıkça talep daha da artacaktır. Şimdiden herkese hayvancılıkla ilgili planlarını yeniden gözden geçirmelerini tavsiye ederim” dedi.

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın