Ekrem Yüce, TvNet canlı yayınında Hande Aydemir’in konuğu oldu.

TvNet canlı yayınında Hande Aydemir’in konuğu olan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Sakarya sevdamızla sosyal, kültürel, turizm, tarım, çevre, ulaşım ve diğer tüm başlıklarda hayata geçireceğimiz projelerle şehrimizin hizmetkarı olacağız. Sakarya Nehri için uluslararası proje hazırlayacağız. Kültür Vadisi, Lezzet Vadisi ve AFA Kongre Merkezi’ni Sakarya’ya kazandıracağız. Sakarya’yı raylı sistemlerle buluşturacağız. ADA […]

 Ekrem Yüce, TvNet canlı yayınında Hande Aydemir’in konuğu oldu.

09.01.2019 - 13:18

Güncelleme : 09.01.2019 - 13:18

TvNet canlı yayınında Hande Aydemir’in konuğu olan AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Sakarya sevdamızla sosyal, kültürel, turizm, tarım, çevre, ulaşım ve diğer tüm başlıklarda hayata geçireceğimiz projelerle şehrimizin hizmetkarı olacağız. Sakarya Nehri için uluslararası proje hazırlayacağız. Kültür Vadisi, Lezzet Vadisi ve AFA Kongre Merkezi’ni Sakarya’ya kazandıracağız. Sakarya’yı raylı sistemlerle buluşturacağız. ADA Treni’nin merkeze gelmesini sağlayacağız. Yeni bulvarlar hayata geçirecek, daha yeşil bir Sakarya hedefiyle çalışacağız. Sosyal Gelişim Merkezleri’ni tüm ilçelerimize kazandıracağız. Sakarya’yı her alanda daha ileriye taşıyacak projeler için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, TvNet canlı yayınında Hande Aydemir’in konuğu oldu. Sakarya’nın yeni dönem projelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Ekrem Yüce, izleyenlere sevgi ve muhabbetleri ileterek, “Milletimizin teveccühü ile bilgi ve birikimimizi Sakarya için kullanmak istiyorum. Sakarya’da doğup, büyüyen, hem şehrimizde hem de ülkemizin farklı noktalarında çeşitli görevler ifa eden bir kardeşinizim. Bugüne kadar Sakarya sevdalısı olarak yaşamımı sürdürdüm. Sakarya’yla ilgili hayallerimi inşallah hayata geçirmek istiyorum” dedi.

Tüm şehirlerin şehri

Şehrin demografik yapısına ilişkin bilgiler paylaşan Başkan Adayı Ekrem Yüce, “4 bin 834 kilometrekarelik hizmet alanımız var. Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahibiz. 16 ilçemiz yer alıyor. 2 bin 36 kilometrelik yol ağımız bulunuyor. Sakarya’yı tüm şehirlerin şehri olarak tanımlayabiliriz. Çünkü ülkemizin farklı şehirlerinden kültürler Sakarya’da bulunuyor. Kültür mozaiğinin en güzel örnekleri Sakarya’dadır. 77 STK ve 54 kültür derneğimiz var. Sanayinin de beşiği bir şehirdir. Tarımı, kültürel yapısı, turizm çeşitliliği ve sanayisi ile Sakarya farklı bir şehirdir” dedi.

10 temel nokta

Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Toplumun içinden gelen biri olarak ihtiyaç ve talepleri biliyoruz. Gündemimize aldık ve projeler konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 25 proje hazır durumda. Belediyecilikte 10 temel nokta üzerine çalışmalarımızı yoğunlaştırmak istiyoruz. Sosyal, kültürel, çevresel, ulaşım, mimari, ekonomik, turizm, spor, eğitim ve son olarak Sakarya Nehri” dedi.

Sosyal Gelişim Merkezleri

“Sosyal Gelişim Merkezlerinin sayılarını arttırmak istiyoruz. Akyazı’da, Geyve’de, Sapanca’da ve şehir merkezimizde SGM bulunuyor. Karasu’da tamamlanmak üzere. İnşallah tüm ilçelerimize yaygınlaştırmak istiyoruz.”

‘Kültür Vadisi, Lezzet Vadisi ve AFA Kongre Merkezi’

“Farklı kültürlerin birleşme noktası olan Sakarya’mızda Kültür Vadisi kuracağız. Kültür derneklerimizin bir arada yer alacağı bir projeyi hayata geçireceğiz. Maziyle atiyi birleştiren mimari ve modern bir çalışmayla vadimizin içerisinde kültür derneklerimize yer vermek istiyoruz. Yine şehrimizin kültürel çeşitliliğine bir ivme kazandıracak Lezzet Vadisi projemiz var. Gastronomide öne çıkan şehirlerimizin mutfaklarını Sakarya’ya taşıyacağız. Dünya mutfaklarını da şehrimize yansıtmayı istiyoruz. AFA Kongre Merkezi’ni şehrimize kazandıracağız. Kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılabileceği bir alan inşa edeceğiz.”

Sakarya Nehri için uluslararası proje

“Sakarya’yı turizmin beşiği bir şehir olarak tanımlayabiliriz. Şehrimizde deniz, nehir, göl, yaylalar, longoz, termal kaynaklar var. Biz Sakarya’yı turizm alanında çok daha iyi bir noktaya taşımayı, misafirlerimizin iyi ki gelmişiz dedikleri bir şehir haline getirmek istiyoruz. Sakarya Nehri üzerinde uluslararası ödüllü bir proje oluşturacağız. Mekece’den Karasu’ya uzanan ulaşım, turizm ve ekonomik amaçlı proje hayata geçireceğiz.”

Daha yeşil bir Sakarya

Çevre başlığında ‘Daha yeşil bir Sakarya’ hedefiyle hareket edeceklerini ifade eden Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Sakarya; yeşille cem olmuş bir şehir. Yeşili arttırmak için çalışmalar yapacağız. Millet Bahçesi şehrimizde hayata geçecek. Yeni rekreasyon ve sosyal donatı alanları oluşturacağız. Çevreyi koruma altına alacak atıksu arıtma tesislerinin sayısını arttıracağız. Ülkemizin en çevreci projesi SEKAY yine Sakarya’da hayat bulacak. Enerji ve gübre elde edeceğiz. 200 milyonluk proje ile artık değerlendirilmeyen atık kalmayacak.”

Ulaşımda modern atılımlar yapılacak

“Ulaşımda modern atılımlar gerçekleştireceğiz. Raylı sistem ve tramvay konusunda güzergah belirlendi. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda değerlendirme yaparak uygulama için çalışma başlatacağız. ADA Treni’nin şehir merkezine gelmesi için çalışma başlatacağız. Arifiye ilçemize yeni bir bulvarı da hayata geçireceğiz. Pekşenler’den yeni stadyum arasında yeni bir çalışma daha tamamlanacak. Katlı Otopark ihtiyacını da şehir merkezinde inşa edeceğimiz çalışma ile son vereceğiz.”

Sakarya’dan dua ve destek bekliyorum

Başkan Adayı Yüce sözlerini şu şekilde tamamladı: “SAÜ ve SUBÜ üniversitemizde 100 bine yakın öğrencimiz bulunuyor. Tüm eğitim kurumlarımızla işbirliği içerisinde çalışacağız. Geleneksel Tıpı ön planda tuttuğumuz Doğal Yaşam ve Sağlık Vadisi ile sağlıklı bir Sakarya’yı inşa edeceğiz. Dış mekan süs bitkiciliğinde dünyada merkez olacak bir şehir haline getireceğiz. Tarım ve hayvancılığa da önem vereceğiz. Spor eğitim merkezi oluşturacağız. Vatandaşlarımızdan projelerimizi hayata geçirmek için desteklerini bekliyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın