Kaymakamımız DINKIRCI’dan Mahallelerimize gezi ve inceleme

Arifiye Kaymakamımız Bekir DINKIRCI bugün ilçemize bağlı Mollaköy, Karaçomaklar ve Semerciler mahallelerini ziyaret ederek gezi ve incelemelerde bulundu. Vatandaş buluşmalarında Arifiye Kaymakamımız Sn. Bekir DINKIRCI’ya İlçe Müftüsü Mehmet TÜROĞLU, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb Kd. Bçvş Yavuz Erdal TÜRKGENCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜÇAL, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin KURBAN, İlçe Tarım ve Orman […]

 Kaymakamımız DINKIRCI’dan Mahallelerimize gezi ve inceleme

09.01.2019 - 19:32

Güncelleme : 09.01.2019 - 19:32

Arifiye Kaymakamımız Bekir DINKIRCI bugün ilçemize bağlı Mollaköy, Karaçomaklar ve Semerciler mahallelerini ziyaret ederek gezi ve incelemelerde bulundu.

Vatandaş buluşmalarında Arifiye Kaymakamımız Sn. Bekir DINKIRCI’ya İlçe Müftüsü Mehmet TÜROĞLU, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb Kd. Bçvş Yavuz Erdal TÜRKGENCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜÇAL, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin KURBAN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat DİLEK, İlçe SYDV Müdürü Hakan TANIL, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet AKBULUT, Veteriner Hekim Mustafa Nusret DOĞAN eşlik etti. Buluşmalarda 3 mahallenin muhtarları İbrahim ÖZMEN, Mehmet DEMİRCİOĞLU, Abdullah ERMAN ve mahalle sakinleriyle bir araya gelerek devlet-milet işbirliğiyle hizmet etmenin temel esasları olduğunu ifade etti.

Arifiye Kaymakamımız Bekir DINKIRCI mahalle buluşmalarında mahalle sakinleriyle olan görüşmelerinde, eğitim alanında öğretmen-öğrenci-veli beraberliğinin, okul öncesi eğitim ve kariyer günleri etkinliklerinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca sağlık, tarım ve hayvancılık uygulamalarında verilen hizmetlere ve desteklere değinen Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI, aile hekimliği, önleyici sağlık hizmetleri, tarımda toprak tahlili, tarım sigortası, silajlık mısır, açık ve yarı açık hayvancılık konularında bilgiler verdi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden birim alanda toprak verimliğinin artırılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI, İlçe Tarım Müdürlüğünü bu alanda vatandaş bazlı çalışmalar yürütmeleri konusunda talimatlandırdı.

Ayrıca, Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI beraberindeki heyetle birlikte mahalle buluşmaları kapsamında ilçemizde ikamet eden Merhum Kıbrıs Gazisi Mehmet ÖZMEN’in eşi Emine ÖZMEN’i ziyaret etti. Kaymakamımız Bekir DINKIRCI kendisinden bir taleplerinin olup olmadığını sorarak gazi eşiyle sohbet etti. Hac vazifesi için başvuru yapan ancak kurada başvuruları çıkmadığını ifade eden gazi eşi Emine ÖZMEN ile ilgili olarak İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürlü Kadir KIZILTEPE ile görüşerek şehit ve gazi yakınlarının önceliği olduğunu belirterek sorunun İl Müftülüğünce çözümü için 09 Ocak tarihi itibariyle müracaat sağladı.

Program kapsamında Mollaköy mahallesinde bulunan bir halk eğitim kursunu ziyaret ederek öğretmenlerden bilgi alan Kaymakamımız Bekir DINKIRCI daha sonra kursiyerlere sohbet ederek kendilerine başarılar diledi.

Bununla birlikte, ilçemizde faaliyet gösteren DEMSA hayvancılık işletmesini ziyaret eden Kaymakamımız Bekir DINKIRCI işletme yetkililerinden bilgi alarak işletmeyi gezdi.

Mollaköy mahallesinden sonra Karaçomaklar mahallesi programına geçen Kaymakamımız Bekir DINKIRCI mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyerek not aldı. Karaçomaklar mahallesinde kivi bahçesi tesis eden ve geliştirmek isteyen Seyid Ahmet BAŞ isimli önder çiftçiyle bir araya gelerek, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik verilen tarım destekleri konusunda bilgi veren Kaymakamımız Bekir DINKIRCI kendisini tebrik ederek bu alanda örnek gösterdi.

Ziyaret ve incelemelerine Semerciler mahallesinde devam eden Kaymakamımız Sn. Bekir DINKIRCI mahallede yaşayan 88 yaşındaki İbrahim ERMAN ve 77 yaşındaki Hasan YAVUZ’u ziyaret ederek, kendileriyle yakından ilgilendi, sağlık sıhhat ve başarı dileklerinde bulundu.

Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI Semerciler mahallesinde ceviz ve hayvancılık işletmesi bulunan önder çiftçi Abdullah ERMAN’ın işletmesini yerinde ziyaret ederek başarılar diledi. Ardından Semerciler mahallesinde su altında kalarak, 200 dekarlık bir alanı olumsuz etkileyen bölgede incelemeler yaparak tespitte bulundu. Semerciler mahallesinde de halk eğitim kursunu ziyaret ederek görevli öğretmenlerden bilgi alan Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI kursiyerlere başarı dileklerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • Abdulah erman dedi ki:

    Arifiye protokoline semerciler mhl’sine yapmis olduğu ziyaretten dolayı saygı ve tesekkurlerimizi sunariz.