SEFA-DER’den ilk etkinlik

İlimizde yeni kurulan Sakarya Eğitim Faaliyetleri Derneği (SEFA-DER) etkinliklerine ses getirmesi beklenen bir konferansla başlıyor. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU tarafından verilecek olan “Osmanlıdan Günümüze Eğitim Sistemimiz” başlıklı konferansa eğitim camiası başta olmak üzere vatandaşların büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Birbiri ardına devreye sokulacak birçok projeleri olduğunu dile getiren dernek başkanı Necati KARADAĞ […]

 SEFA-DER’den ilk etkinlik

09.01.2019 - 13:04

Güncelleme : 09.01.2019 - 13:04

İlimizde yeni kurulan Sakarya Eğitim Faaliyetleri Derneği (SEFA-DER) etkinliklerine ses getirmesi beklenen bir konferansla başlıyor.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU tarafından verilecek olan “Osmanlıdan Günümüze Eğitim Sistemimiz” başlıklı konferansa eğitim camiası başta olmak üzere vatandaşların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Birbiri ardına devreye sokulacak birçok projeleri olduğunu dile getiren dernek başkanı Necati KARADAĞ “Eğitim ciddiye alınması gereken meselemiz. Bu gerçeğin bilincinde insanlar olarak elimizi taşın altına koymaya geliyoruz.” dedi.

12 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konferansa tüm Sakarya’lıları beklediklerini ifade eden dernek yöneticileri de Sakarya eğitimini yükseklere taşımak için tüm paydaşların çaba göstermesi gerektiğini söylediler.
SEFA-DER ?

Sakarya eğitiminin gelişimine katkıda bulunmak için eğitime gönül vermiş ve yıllardır bu şehirde özveri ile çalışan öğretmen arkadaşlarımız ile Sakarya Eğitim Faaliyetleri Derneği ( SEFA-DER ) adıyla derneğimizi kurduk.Sürekli yeni projeler geliştirerek sosyal ve kültürel eğitim faaliyetlerine yön vermek en büyük hedefimiz.Sakarya eğitiminde bugüne dek yapılamayan ama yapılması gereken önemli projelerimizle ses getirmek istiyoruz.Eğitim camiasının soluk alacağı, bizimle olmaktan keyif alacağı derneğimiz ile şehrimize hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyacağız.”

SEFA-DER Yönetimi Başkan Necati Karadağ, Başkan Yardımcısı Süleyman Yasin Bozbey, Genel Sekreter Yunus Emre Baş, Sayman ise Kader Karadirim. Kurucu üyeler ise, Ali Kemal Barçın, Ömer Faruk Sofuoğlu, İsmail Gül, Mustafa Öztürk, Muammer Altun.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın