Kaymakamımız DINKIRCI’dan Gazeticiler Günü mesajı

Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI “10 Ocak Çalışan Gazeticiler Günü”dolayısı ile yayınladığı kutlama mesajı; ‘Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. İlgili Haber TCDD’NİN ELAZIĞ’A DEPREM YARDIM TRENİ ARİFİYE’DEN YOLA ÇIKTI Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve […]

 Kaymakamımız DINKIRCI’dan Gazeticiler Günü mesajı

10.01.2019 - 12:21

Güncelleme : 10.01.2019 - 13:16

Kaymakamımız  Bekir DINKIRCI “10 Ocak Çalışan Gazeticiler Günü”dolayısı ile yayınladığı kutlama mesajı;

‘Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi erdemli değerleri içerisinde bulunduran ve önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, mesai mefhumu gözetmeksizin günün her saatinde ve zor şartlarda, sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında iletişim ve haberleşme alanlarında yaşanan hızlı teknolojik gelişmeler ve dönüşümlerle birlikte bilgiye ve habere erişim kanallarının arttığı ve hızlandığı günümüz dünyasında, basın mensupları; vatandaşların doğru ve tarafsız haber alma hakkını gözeterek kamuoyunun bilgilendirilmesinde kilit rol oynamaktadır.

Demokrasimizin temel taşlarından biri olan basın; halkımızın haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda, basın kuruluşları ile kurumlar ve bireyler arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” ilkesinden hareketle tüm değerli basın çalışanlarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, hayatta olan tüm basın mensuplarımıza meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın