Zihni Açba,Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir partiye oy vermez.

AK Parti ile MHP arasında yapılan Cumhur İttifakı’nın aday tanıtım törenlerinde AK Partili isimler AK Parti’nin adayı MHP’nin adayları ise Cumhur İttifakının adayı olarak tanıtılması eski milletvekili Zihni Açba’dan tepki geldi. TEPKİ GÖSTERDİ İlgili Haber Türkiye’de Değil Avrupa’da Birinci Açba sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duruma tepki gösterirken Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ile […]

 Zihni Açba,Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir partiye oy vermez.

14.01.2019 - 17:46

Güncelleme : 14.01.2019 - 17:47

AK Parti ile MHP arasında yapılan Cumhur İttifakı’nın aday tanıtım törenlerinde AK Partili isimler AK Parti’nin adayı MHP’nin adayları ise Cumhur İttifakının adayı olarak tanıtılması eski milletvekili Zihni Açba’dan tepki geldi.

TEPKİ GÖSTERDİ

Açba sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duruma tepki gösterirken Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ile geçmişten gelen dostlukları olmasına rağmen oy vermeyeceğini açıkladı.

İŞTE AÇBA’NIN AÇIKLAMASI

“Şahsım adına bir hususu samimiyetle ifade etmek istiyorum. Mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisinin, Cumhur İttifakı konusunda gösterdiği hassasiyet benim de hassasiyetimdir. Bu İtibarla; Cumhurbaşkanı’nın Sakarya Aday Tanıtım Toplantısında Cumhur İttifakının adayı olarak ifade ettiği Taraklı Belediye Başkan Adayı İbrahim Pilavcı’nın seçilebilmesi için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Büyükşehir ve kendi ilçem olan Akyazı’da ise ne maalesef aynı düşünceyi taşımıyorum. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ekrem Yüce ve Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan kardeşimle geçmişten bu yana gelen bir dostluğumuz ve merhabamız olmasına rağmen; 31 Mart günü akşamı birileri gidip onlara deseler ki “Zihni Açba size oy verdi”, adım gibi eminim onlar da inanmazlar. Çünkü Zihni Açba Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir partiye oy vermez.
Yani; 31 Mart seçimlerinde Sakarya Büyükşehir Ve Akyazı Belediye Başkanlıklarına aday olan MHP’li veya MHP’nin büyük bir hassasiyet gösterdiği cumhur ittifakının adayı olarak kendini ifade eden bir aday olmadığı için, mevcut adaylara oy vermeyeceğim”

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın