Arifiye Müftülüğünün Toplantısı gerçekleşti

İlçe Kaymakamımız  Bekir Dınkırcı, Arifiye İlçe Müftülüğünün aylık mutat toplantısına katılarak İlçemizde görev yapan İlçe Müftülüğü Personeli, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar ile bir araya geldi. Din görevlilerinin toplumdaki yerine ve görev alanlarına dikkat çeken Sayın Kaymakamımız, Yönetim yerine yönetişimin önemli olduğunu, takım ruhu içinde çalışmanın etkinlik ve verimliliği attırdığını ifade ederek hâkim olduğumuz bölgede özellikle […]

 Arifiye Müftülüğünün Toplantısı gerçekleşti

15.01.2019 - 12:57

Güncelleme : 15.01.2019 - 12:57

İlçe Kaymakamımız  Bekir Dınkırcı, Arifiye İlçe Müftülüğünün aylık mutat toplantısına katılarak İlçemizde görev yapan İlçe Müftülüğü Personeli, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar ile bir araya geldi.

Din görevlilerinin toplumdaki yerine ve görev alanlarına dikkat çeken Sayın Kaymakamımız, Yönetim yerine yönetişimin önemli olduğunu, takım ruhu içinde çalışmanın etkinlik ve verimliliği attırdığını ifade ederek hâkim olduğumuz bölgede özellikle tarım, hayvancılık, turizm, sanayi, ticaretin önemli yeri olduğunu mahallelerimizde imam-hatip ve müezzinlerin bu konularda vatandaşlarımıza yardımcı olmalarının önemine değindi. Ayrıca, şehit yakını, gazi, öksüz, yetim, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların problemlerine çözüm, destek ve katkıda bulunmalarını iş arayan vatandaşlarımızın İŞ-KUR’ a yönlendirilmesini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın başta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olmak üzere konusuna göre ilgili kurumlara yönlendirilmesinin önemini anlattı.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, görev yaptığı yerleri ve tecrübeleri örnekleri ile anlatarak toplantının hayırlı uğurlu olmasını ve tüm din görevlilerimize başarılar dilediler.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın