Toçoğlu,Sakarya Abhaz Derneği üyeleriyle bir araya geldi

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Sakarya 72 milletin bir arada yaşadığı bir kardeşlik coğrafyası. Kültür şehri Sakaryamızda STK’lar ile örnek bir uyum yakaladık. Kültürel farklılıkların zenginliğe dönüştüğü Sakarya’mız inşallah bu zenginlikleriyle örnek bir şehir olmaya devam edecek” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Abhaz Derneği […]

 Toçoğlu,Sakarya Abhaz Derneği üyeleriyle bir araya geldi

15.01.2019 - 15:37

Güncelleme : 15.01.2019 - 15:37

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Sakarya 72 milletin bir arada yaşadığı bir kardeşlik coğrafyası. Kültür şehri Sakaryamızda STK’lar ile örnek bir uyum yakaladık. Kültürel farklılıkların zenginliğe dönüştüğü Sakarya’mız inşallah bu zenginlikleriyle örnek bir şehir olmaya devam edecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş, Sakarya kattığı değer ve derneklerine gösterdiği ilgi dolayısıyla Başkan Toçoğlu’na teşekkür ederek, gününe anısına hediye takdim etti.

 Teşekkür ederiz

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş, “Abhazlar Kafkasya’dan göç eden bir millettir. Bizler vatanımıza geri dönmeyi düşünürken Başkan Toçoğlu, göstermiş olduğu destekle bizlere bu şehre daha fazla bağladı. Kendisine bir veda ziyareti gerçekleştirmek istedik. Sakarya Abhaz Dernek binamızın temelini attık. İnşallah en yakın zamanda da tamamlayacağız. Başkan Toçoğlu’na bizlere bu güne kadar göstermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederiz. Başkan Toçoğlu, Abhaz halkının gönlünde var olmaya devam edecek” dedi.

Kültürel farklılıklar zenginliğimizdir

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş ve üyelerine teşekkür eden Başkan Toçoğlu, “Şehrimizdeki tüm STK’larla olduğu gibi Abhaz Derneği ile de Büyükşehir Belediyesi olarak iyi bir iletişim kurduk. Abhaz büyüklerimizle abi kardeş ilişkisi geliştirdik. Sakarya 72 milletin bir arada yaşadığı bir kardeşlik coğrafyası. Kültür şehri Sakaryamızın STK’lar ile gösterdiği uyumlu birliktelik pek çok şehrimize örnek oldu. İnşallah bu uyum bundan sonra da devam edecek. Her zaman ifade ettiğimiz gibi önemli olan ardımızda hoş bir sada bırakmaktır. Kültürel farklılıkların zenginliğe dönüştüğü Sakarya’mız inşallah bu zenginlikleriyle örnek bir şehir olmaya devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın