Resmi Karne Töreni Arifiye Kazım Karabekir’de gerçekleşti

Sakarya’da 186 bin öğrenci ve 11 bin dolayında öğretmenimiz,bugün yapılacak olan karne dağıtım törenlerinin ardından yarıyıl tatiline çıkıyor. İlimizde resmi karne töreni Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu’nda Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’ın da katılımlarıyla yapılan Karne dağıtım töreni ile gerçekleşti. Hamdi Nayir’in katılımıyla Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu’nda Saat 10.00’da yapılacak. İlgili Haber İlçemizde Geniş kapsamlı asayiş […]

 Resmi Karne Töreni Arifiye Kazım Karabekir’de gerçekleşti

18.01.2019 - 12:20

Güncelleme : 18.01.2019 - 16:47

Sakarya’da 186 bin öğrenci ve 11 bin dolayında öğretmenimiz,bugün yapılacak olan karne dağıtım törenlerinin ardından yarıyıl tatiline çıkıyor.

İlimizde resmi karne töreni Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu’nda Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’ın da katılımlarıyla yapılan Karne dağıtım töreni ile gerçekleşti.

Hamdi Nayir’in katılımıyla Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu’nda Saat 10.00’da yapılacak.

21 Ocak- 01 Şubat tarihleri arasında uygulanacak yarıyıl tatilinin ardından 2.Kanaat Dönemi 04 Şubat pazartesi günü başlayacak. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek.

Arifiye Kazım Karabekir İlkokulu’nda yapılan Karne dağıtım törenine Sakarya Valimiz Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç’da katılarak   Kazım Karabekir İlkokulunda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldular.

Sınıfları gezerek öğrencilere birinci dönem karnelerini veren Vali Nayir ve protokol üyeleri öğretmenler ve velilerle de sohbet ettiler.

Öğretmenler odasında okul öğretmenleriyle de biraraya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir yaptığı açıklamada ilimizde 186 bin öğrencinin birinci öğretim yılını tamamlayıp karne heyecanı yaşadığını söyledi. Vali Nayir; “Çocuklarımızın karneleri ne olursa olsun onlar bizlerin gözünde kıymetli, ailelerin gözünde kıymetli. Onlar ailelerin göz aydınlıkları, ailelerin kabul olmuş duaları dolasıyla biz o çocuklarımızın karnesiyle onların kıymetini ölçmüyoruz. Hiçbir zaman velilerin de karneye bakıp, kıyaslama yaparak çocukları hakkında bir fikir beyan etmesini istemiyoruz. Eğer bir karnede kırık notumuz varsa önümüzde koca bir dönemimiz var onunla birlikte ailenin de gayret göstererek bunu halletmesi lazım. Çocuklarımız, rahat huzur içerisinde mutlu bir tatil geçirip tekrar gelip görevlerine başlamalarını istiyoruz. Sınıflardaki öğrencilere de söyledik, olabildiğince evin çevresinde biraz dışarı havası alarak, bilgisayar bağımlılığını bir kenara bırakıp dinlenmelerini istiyoruz ve yeni döneme o şekilde hazırlanmalarını istiyoruz. Emek veren öğretmenlerimize, onlara sahiplik yapan velilere, eğitim yöneticilerimize bu öğretim yılının tamamlanması hayırlı, uğurlu olsun diyoruz.” dedi.

Karne töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenler odasında okul öğretmenleriyle birinci dönemin değerlendirmesini yaptı. Sohbet şeklinde geçen toplantıda Durmuş, hepimizin ciğerpareleri olan yavrularımızın en güzel şekilde eğitim almasında emeği geçen yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil dileğinde bulundu.

Arifiye Kazım Karabekir İlkokulunda düzenlenen karne törenine; Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı ve Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman, Şube Müdürü Ercan Demirci, Arifiye Şube Müdürleri Nazmi Erman, Sabri Mercan, okul müdürü Sunay Pabuçcu, mahalle muhtarı, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

2018-2019 Eğitim öğretim Yılının ikinci yarısı 4 Şubat Pazartesi günü başlarken, eğitim öğretim yılı 14 Haziran’da sona erecek.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın