Gar binasındaki fuara SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu’ndan tepki

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu, Gar Meydanı’nda ‘’Yöresel ürünler fuarı ‘’adı altında tezgahlarda yapılan satışlara tepki gösterdi. Komisyon adına açıklamada bulunan Ticareti Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Gar Binası’nda satış yapan tezgahların olumsuz  tepkilere yol açtığına dikkat çekti: “Geçtiğimiz günlerde Gar Meydanı- Gar Binasında dışarıdan gelen mal […]

 Gar binasındaki fuara SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu’ndan tepki

21.01.2019 - 18:05

Güncelleme : 21.01.2019 - 18:05

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu, Gar Meydanı’nda ‘’Yöresel ürünler fuarı ‘’adı altında tezgahlarda yapılan satışlara tepki gösterdi.

Komisyon adına açıklamada bulunan Ticareti Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Gar Binası’nda satış yapan tezgahların olumsuz  tepkilere yol açtığına dikkat çekti:

“Geçtiğimiz günlerde Gar Meydanı- Gar Binasında dışarıdan gelen mal ve satış elemanlarıyla yöresel ürünler fuarı adı  altında satış ortamı konusunda üyelerimizden şikayetler gelmektedir. Üyelerimizden tarafımıza iletilen şikayetlerde, gar meydanının kirletilmesi, düzensiz ve sağlıksız bir alış veriş ortamı, Sakarya için olumsuz bir intiba yarattı. Bu kermesin ilimizin modern görünümüne ve ilimizdeki tüccarların ticaretine zeval getirdiği bilinmelidir.

TCDD Bölge Müdürlüğü’nün Adapazarı Gar Binasında yöresel ürünler fuarının düzenlenmesinin belli bir kontrol ve denetim çerçevesinde yapılıp yapılmadığı veya pazar yeri ortamının oluşturulmasının hangi gerekçeye dayandırıldığı üyelerimiz tarafından merak konusu olmuştur. Ayrıca bu durum şehir merkezindeki yerel ticareti de olumsuz etkilemektedir. Fuar alanı konusunda SATSO’dan da bilgi alınabilirdi.

 

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın