Baro Başkanı Burak’a hayırlı olsun ziyaretleri

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak’a yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Başkan Burak’ın makamında gerçekleştirilen ziyaretlerde; Bağımsız Serdivan Belediye Başkan adayı Turan Tekbay, AK Parti Adapazarı Meclis Üyesi aday adayı Murat Kızmaz ve beraberinde Talat Cesuroğlu, Birol Akalın, Hakan Kan Tuğra, Timur Özdemir ve Türkiye Cami ve Kur’an Kursları Dernekleri Federasyonu Genel […]

 Baro Başkanı Burak’a hayırlı olsun ziyaretleri

22.01.2019 - 16:13

Güncelleme : 22.01.2019 - 16:13

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak’a yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Başkan Burak’ın makamında gerçekleştirilen ziyaretlerde; Bağımsız Serdivan Belediye Başkan adayı Turan Tekbay, AK Parti Adapazarı Meclis Üyesi aday adayı Murat Kızmaz ve beraberinde Talat Cesuroğlu, Birol Akalın, Hakan Kan Tuğra, Timur Özdemir ve Türkiye Cami ve Kur’an Kursları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Durmaz, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Nedim Mısır, Gençlik Konseyi Başkanı Selim Polat ve Gençlik Konseyi Başkan Yardımcıları tarafından hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Dinin merhamet duygusunu öne çıkarır

Sakarya’da Orhan Cami dışında şehrin simgesi konumunda büyük bir cami olmadığını söyleyen Başkan Burak, “Camilerin altında aş evi olması Osmanlı’dan kalma bir gelenektir. Sakarya’da her caminin altında aş evi olması demek, dinin merhamet duygusunu öne çıkarır. Camilerde hem ibadet hem de sosyal kültürü ortaya koyar. Sizler federasyon olarak iyi örnekleri paylaşarak, vatandaşlara bilgi verebilirsiniz. Tüm camiler yoksul ve yardıma muhtaç insanlar için sığınılacak bir liman olmalı” şeklinde konuştu.

En büyük ihtiyaç büyük bir cami

Hedeflerinin Sultanahmet Camisi gibi bahçeli bir cami yaptırmak olduklarını dile getiren Türkiye Cami ve Kur’an Kursları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, “Yaptırmak istediğimiz caminin finansını hallettik. İnşallah en kısa sürede yapımına başlayacağız. Camilerimize elimizden geldiği kadarıyla yardım ediyoruz. Sakarya’nın en büyük ihtiyacı, büyük bir camiidir. Şu an Türkiye’de diyelim ki 90 bin cami var. Her cami bir öğrenciye burs verse 90 bin öğrenciye ulaşmış olur. Bunun gibi birçok projemiz var. İnşallah hepsini hayata geçireceğiz” dedi.

Ziyaretin sonunda günün anısına Türkiye Cami ve Kur’an Kursları Dernekleri Federasyonu, Baro Başkanı Burak’a isminin yazılı olduğu tabak, Kur’an-ı Kerim ve saat hediye ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Başkan Burak ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, misafirlerine teşekkürlerini iletti.

Ziyarette Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert de hazır bulundu.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın