Geleceğin Mühendisleri Sakarya’da Kampa Girdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 4. kez düzenlenen “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında Mühendislik Ar-Ge İnovasyon Kampı Sakarya’da başladı. İlimizin yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İzmir ve Kocaeli İllerinden 187 öğrencinin katıldığı Mühendislik Ar-Ge İnovasyon Kampı, Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) ile ortaklaşa düzenleniyor. Sakarya Gençlik ve […]

 Geleceğin Mühendisleri Sakarya’da Kampa Girdi

22.01.2019 - 11:51

Güncelleme : 22.01.2019 - 11:51

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 4. kez düzenlenen “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında Mühendislik Ar-Ge İnovasyon Kampı Sakarya’da başladı.
İlimizin yanı sıra Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İzmir ve Kocaeli İllerinden 187 öğrencinin katıldığı Mühendislik Ar-Ge İnovasyon Kampı, Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) ile ortaklaşa düzenleniyor.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Mühendislik Ar-Ge İnovasyon  Kampında, öğrencilerin İnovasyon ve Girişimcilik alanında uzman akademisyenlerin vereceği dersler ile kendilerini geliştirme fırsatını yakalayacaklar.
Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonundaki kamp açılış törenine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Kaymakamı  Bekir Dınkırcı, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Dr. İbrahim Semizoğlu, İstanbul B.Ş.B. Kültür A.Ş. Genel Müdürü ve aynı zamanda MSMB Genel Başkanı Kemal Kaptaner, MSMB KYK Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ali Deniz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel,  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Çevre Şehircilik İl Müdürü Nedim Arsal, idareciler ve öğrenciler katıldı.
Mühendislik Ar-Ge İnovasyon Kampı MSMB KYK Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ali Deniz ve MSMB Genel Başkanı Kemal Kaptaner’in açılış konuşmalarıyla Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda başladı. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 9 İlden kampa gelen misafir öğrencilere hitap ederek başarılar diledi.
Mühendislik Kampının “Yükseköğretimde Uygulama Becerileri Kazanım Metotları “ konulu ilk ders i, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık tarafından verildi. Ardından  Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı Dr. İbrahim Semizoğlu öğrencilere GSB NET modülünün işleyişi ve işlevi hakkında bilgi verdi.
Mühendislik Ar-Ge İnovasyon Kampına katılan öğrenciler, kamp boyunca , tematik gezi programı kapsamında Toyota, Ford, Tüvasaş, Asaş Aliminyum, Baraj inşaatı ve SASKİ Arıtma Tesislerini gezecekler. Öğrenciler, serbest zamanlarda ise satranç, tavla, dama, dart, bilardo, masa tenisi oynayıp, temaya uygun video ve belgesel izleyebilecekler. Arifiye Muhammet Fatih Safitürk yurdunda 21 Ocak’ta başlayan kamp, 25 Ocak 2019 tarihinde sona erecek.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, “Mühendislik Fakültesinde okuyan öğrencilerimize yönelik düzenlenen kampta, öğrencilerimizin mesleki gelişim ve teknolojik alanında donanımlı bireyler olmaları amaçlanıyor. Öğrencilerimizi İlimizde ağırlamaktan son derece mutluyuz.  Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz , Mimar Sinan Mühendisler Birliği (MSMB) ve Sakarya Valiliği başta olmak üzere, kamp boyunca geleceğin mühendis adaylarına destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

MÜHENDİSLİK (AR-GE İNOVASYON) KAMPI / SAKARYA
1. GÜN 21 OCAK 2019
Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK
(Yükseköğretimde Uygulama Becerileri Kazanım Metodları)
Öğle Yemeği
Prof. Dr. Türkay DERELİ
(Yeni Üni. Ekosisteminde Arge, İnovasyon ve Girişimcilik)
Sıtkı ASLANHAN
Mimar Sinan Belgeseli-Bir Medeniyet İnşası

2. GÜN 22 OCAK 2019
09:00 Hasan MANDAL
(Türkiye’de Ar-Ge ve İnovasyonun Adresi TÜBİTAK)
10:00  Doç. Dr. Temel KOTİL
(Mühendislikte Bir Başarı Öyküsü. TAİ )
11:30  İsmail DOĞAN
14:00  Prof. Dr. Ercan ÖZTEMEL
(Gelecek 5.0 ve Geleceğin Mühendisleri)
16:30  Gümüş Motor Belgeseli
20:00  Mennan Usta Belgeseli

3. GÜN 23 OCAK 2019
09:00  Tematik Gezi
20:30 Vecihi Hürkuş Tiyatro Gösterimi

4. GÜN 24 OCAK 2019
10:00  Zihni Sinir Atölye Çalışmaları İrfan SAYAR
14:00   Prof. Dr. Zekai ŞEN
(İslam Tarihinden Arge ve İnovasyon)
16:30   Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU
(Mühendislikte Bir Başarı Öyküsü)
18:30   Serbest Zaman (Bilgi Yarışması)
20:00   Muammer Dolmacı Belgesi

5. GÜN 25 OCAK 2019
10:00  Kapanış Dersi
Prof. Dr. Hüseyin ARSLAN
14.30 Eve Dönüş

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın