Avukatın vergi yükümlüğü konusu anlatıldı.

Sakarya Barosu’nda staj eğitim dersleri devam ediyor. Devam eden staj eğitim dersleri kapsamında, Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkan Yardımcısı Fikret Dayıoğlu ve Serbest Mali Müşavir Şenol Masacı, avukatın vergi yükümlüğünü konusunu anlattı. Eğitimin ardından CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert, Dayıoğlu ve Masacı’ya katılımları için teşekkür ederek, çiçek takdim […]

 Avukatın vergi yükümlüğü konusu anlatıldı.

29.01.2019 - 12:01

Güncelleme : 29.01.2019 - 12:01

Sakarya Barosu’nda staj eğitim dersleri devam ediyor. Devam eden staj eğitim dersleri kapsamında, Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkan Yardımcısı Fikret Dayıoğlu ve Serbest Mali Müşavir Şenol Masacı, avukatın vergi yükümlüğünü konusunu anlattı.

Eğitimin ardından CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert, Dayıoğlu ve Masacı’ya katılımları için teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Sakarya Barosu Konferans Salonunda devam eden eğitim programının ardından, SMMMO Başkan Yardımcısı Fikret Dayıoğlu ve stajyer avukat Yasin Şevik açıklamalarda bulundu.

Nitelikli ve bilgi sahibi hocalar

Eğitimlerin yeni başlamasına rağmen kısa sürede uyum sağladığını belirten stajyer avukat Yasin Şevik, “Eğitimlerde konuları anlatan hocalarımız nitelikli ve bilgi sahibi olunca bilgi aktarımı da kolay sağlanıyor. Öğrenmek isteyince de insan can kulağıyla dinliyor ve kazanım ediniyor. Şuan daha çok teori üzerinde ilerliyoruz. Şu ana kadar anlatılan konularda teori kısmında birçok eksiğimi kapatmış durumdayım. Uygulamaya yönelik aşamaya ise ilerleyen haftalarda geçeceğiz. Uygulamada da açıklarımı kapatarak staj eğitim derslerinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorum” dedi.

Şevik aynı zamanda kendini çok şanslı hissettiğini de dile getirerek şöyle konuştu: “Kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü Sakarya Barosu gençlere önem veren ve yanlarında olan bir baro. Sürekli eğitim ve program düzenleyerek de bunu gösteriyorlar. İlgilerinin yanı sıra taleplerimizi ve ihtiyaçlarımızı da birinci ağızdan iletebiliyoruz. Baromuza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Her türlü bilgilendirmeyi yapıyoruz

Bu haftaki eğitim programında avukatın vergi yükümlüğü konusunu anlatan Sakarya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Fikret Dayıoğlu, “Stajyer avukatlar ilerde kendi bürolarını açtıklarında, vergi ödevlerini, karşılaşacakları sorunları; makbuz düzenlemekten defter tutmaya kadar her türlü bilgilendirmeyi yaptık. Gelirlerini nasıl elde edeceklerini ve gelirlerini elde ettikleri zaman harcamalarının nasıl olacağının tanımlarını yaparak, CMUK için kesilmesi gereken makbuzların dizayn şeklini anlattık” diye konuştu.

Birinci ağızdan öğrenmeleri fayda sağlıyor

Stajyer avukatlar ilerde bürolarını açtıklarında, kiralaması ve kira giderlerinin nasıl olacağını da anlatarak katkı sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Dayıoğlu, “Geçmişte avukat müşterilerimiz ile ilgili başımıza gelen sorunları eğitimde anlatarak stajyer avukatlarımıza önceden hazırlıklı olmaları ve sorun yaşamamaları için bilgilendirdik. Biz uygulayıcı olduğumuz için birinci ağızdan öğrenmeleri de ayrı bir fayda sağlıyor” dedi.

 

İnsanları farklı kılan özelliklerden bir tanesi de eğitim seviyesi olduğunu ifade eden Dayıoğlu, “Baro’nun da sağladığı sürekli eğitimler gerçekten farkındalık gerçekleştiriyor. Öncelik her zaman eğitimde olmalıdır. Baro’nun da önceliği eğitim olduğu için kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın