FATİH MAHALLESİ MUHTAR ADAYI MESUT AKBULAK “GENÇ BEYİNLE AKTİF HİZMET”

Fatih Mahallesi Muhtar Adayı Mesut Akbulak  Fatih Mahallesi sakinlerine  yaklaşan seçimler öncesi Arifiye Haber sitemize açıklama yaparak seslendi. Muhtar Adayı Akbulak; İlgili Haber ZOR AİLESİNİN ACI GÜNÜ!.. ‘Yemek için değil Emek için! ve de Halka hizmet Hak’ka hizmet! anlayışıyla, genç muhtar adayı olarak; doğduğum büyüdüğüm mahalleme gönülden hizmetkar olmak istiyorum.Özgüvenim ve cesaretimle en aktif şekilde […]

 FATİH MAHALLESİ MUHTAR ADAYI MESUT AKBULAK “GENÇ BEYİNLE AKTİF HİZMET”

07.02.2019 - 18:06

Güncelleme : 07.02.2019 - 18:06

Fatih Mahallesi Muhtar Adayı Mesut Akbulak  Fatih Mahallesi sakinlerine  yaklaşan seçimler öncesi Arifiye Haber sitemize açıklama yaparak seslendi.

Muhtar Adayı Akbulak;

‘Yemek için değil Emek için! ve de Halka hizmet Hak’ka hizmet! anlayışıyla, genç muhtar adayı olarak; doğduğum büyüdüğüm mahalleme gönülden hizmetkar olmak istiyorum.Özgüvenim ve cesaretimle en aktif şekilde dürüst hizmet etmek için sizlerden destek rica ediyorum.31 Mart 2019 yerel mahalli seçimlerinde;Siz çok kıymetli mahalle sakinlerimin oylarına talibim.’

Fatih Mahallesi Muhtar Adaylarından Mesut Akbulak’ın  Muhtar olmada ki Misyon ve Vizyon tanımlası;

Misyonumuz

Mahallemizin eksiklerini tamamlamak, sorunlarını çözmek, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını ilgili kişi veya birimler aracılığıyla gidermek, engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldırmak, sosyal ve kültürel faaliyetlerle farkındalık oluşturmak amacıyla; standart değil aktif, ayrıştıran değil bütünleştiren, muhtarlık anlayışıyla çözüm odaklı hizmet etmektir.

Vizyonumuz

Dürüst,güvenilir,adaletli,inançlı,kararlı, herkese eşit davranarak yenilikçi anlayışla; mahallemizde yapılacak olan yeni projelerde vatandaşlarımızın istek ve arzularını göz önünde bulundurarak, gerekli kişi veya birimlerle iletişim sağlayarak, mahallemizi yaşanılabilir ve örnek mahalle yapmak adına bütün gücümüzle çalışarak,mahalle birliğini ve bütünlüğünü oluşturmaktır.

 

Fatih Mahallesi Muhtar Adayı Mesut Akbulak’ın listesinde yer alan Azalar,

1.ALİ OSMAN BAL
2.İHSAN BAŞARAN
3.METİN TOSUN
4.MUSTAFA EMRE YEŞİLDAL
5.YILMAZ GÜNEY
6.OĞUZHAN ÇELEBİ
7.BAHADIR YÜCE
8.SELÇUK YAYILGAN

 

Muhtar Adayı Mesut Akbulak’ın ‘MUHTARLIKTA YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN İŞLER’i

1. Bütün ikametgah adreslerinin kontrol ve denetlenmesi,kayıt dışı oturmanın önlenmesini sağlamak.
2. Sosyal yardımlaşmadan alınan yardımları yerinde denetleyerek haksızlığın önüne geçilmesini sağlamak.
3. Hasta ve bakıma muhtaç kişilerin bakım ve ihtiyaçlarının giderilmesini ilgili kişi veya birimler aracılığıyla sağlamak.
4.Engelli Vatandaşlarımız için yaya yollarının düzenlenmesini  sağlamak.
5.Fatih Mahallesi Gençlik Kültürel Sosyal ve Yardımlaşma Derneğinin kurulmasını sağlamak. Not:Derneğin Başkanı mahalle içinden gönüllü kişiler arasından kura ile belirlenecek.Derneğin Başkanı kesinlikle muhtar olmayacak,muhtar derneği dışardan takip edecek.
6. Mahallemizde bulunan Camiilerimizin çevre ve iç yapılarının engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirilmesiyle birlikte çevre düzenlemelerinin ve ihtiyaçlarının ilgili kişiler veya birimler aracılığıyla yapılmasını sağlamak.
7. Mahallemizde bulunan tehlike oluşturabilecek cadde ve sokakların ışıklandırılması, uygun trafik ve yön levhalarının konulması ve düzenlenmesini ilgili birimler aracılığıyla sağlamak.
8. Kurulacak olan dernekte toplanan gönüllü bağışlar ve yardımların Camii ihtiyaçlarına,mahallemizin ihtiyaçlarına, sosyal-kültürel faaliyetlere , ihtiyaç sahiplerine ve cenazelere kullanılmasını sağlamak.
9. Mahallemizde bulunan gençlerin iş bulma ve işe yerleştirme konusunda  muhtarlık, belediye ve İŞKUR aracılığıyla iletişim kurularak istihdam sağlamak.
10. Mahallemizde bulunan Okur-Yazar olmayan kişilerin ; okuma-yazma öğrenmesi için ilgili birimler ile iletişim sağlamak.
11. Mahallemizde bulunan çocukların ve gençlerin , yetenek , bilgi ve becerilerinin dikkate alınması , okuyan  gençlerin desteklenmelerini ve meslek edinmelerini sağlamak.
12. Mahallemizde bulunan ev hanımlarının kurulacak olan dernekteki kadın kolları aracılığıyla dışardan iş alınarak kazanç elde etmelerini ve geçimlerine katkı sağlamak amacıyla,evde iş ve çalışma imkanı sağlamak.
13. “Mahalle Esnafına Sahip Çık” projesiyle; esnaf ve vatandaş arasında  gönül köprüsü  kurarak mahalle olarak kalkınmayı sağlamak.
14. Hayvan severler aracılığıyla mahallemizdeki sokak hayvanlarının  barınma ve beslenmesini sağlamak
15. Mahallemizde sosyal-kültürel faaliyetlerin hayata geçirilmesini sağlamak.
16. Mahallemize spor kompleksinin kazandırılması konusunda çalışmak ve ilgili kişi veya birimlerle iletişim sağlamak.
17. Mahallemizdeki ev hanımlarının; el işçiliği , kermes ve özel günlerin yapılarak farkındalık oluşturulması ve meslek edinme konusunda kadın kolları ile faaliyetlerde bulunmak.
18. Muhtarlık bürosuna,mahalle merkezine,uygun sokak ve caddelere Dilek ve şikayet kutusu konularak, mahalle sakinlerinin dilek ve şikayetlerinin dikkate  alınarak hayata geçirilmesini sağlamak.
19.Standart değil;Aktif muhtarlık! Ek gelir için değil;gerçek Hizmet için çözüm odaklı ve yenilikçi anlayışla, mahallemize en aktif şekilde hizmet ederek, mahallemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayarak, örnek mahalle olmasını sağlamak.
20.Menfaat ve çıkar gözetmeksizin herkese eşit,saygılı ve adaletli davranarak, mahallemizin her türlü ihtiyacını karşılayarak, mahalle birliği ve bütünlüğünün oluşmasını sağlamak.

Mesut AKBULAK kimdir?

Kars’lı Merhum İlyas ve Merhume Kudret Akbulak’ın oğludur.7 kardeşin en küçüğüdür. Arifiye ilçe esnaflarından Çiçekçi Recep AKBULAK’ın kardeşidir.19 Şubat 1988 yılında Fatih mahallesinde doğmuştur. Eğitim hayatına Bekir Sıtkı Durgun İlköğretim Okulunda başlamıştır. Liseyi; Arifiye Çok programlı lisesinde elektrik bölümünü bitirmiştir. Lise stajını Federal Elektrik A.Ş’ de yapmıştır.Üniversiteyi;2005-2007 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Otomotiv bölümünü Onur Belgesiyle bitirmiş olup,Ön lisans mezunudur.Üniversite stajını 2006 yılında Otokar Savunma Sanayi A.Ş’de yapmıştır. Askerliğini; 2008-2009 yılları arasında İzmir’de yapmıştır. İş hayatı ise;Sağlamiş A.Ş,Otokar A.Ş,Türktraktör A.Ş fabrikalarında çalışmış olup,2013-2015 yılları arasında Arifiye’de oto yıkama işletmeciliği yapmıştır. Annesinin tedavisi için gittiği Bursa’da 2016-2018 yılları arasında Tofaş A.Ş fabrikasında çalışmıştır. Annesinin vefatından dolayı tekrar Sakarya’ya dönmüştür. Serbest çalışandır. Şimdi ise 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Fatih Mahallesi Muhtarlığına muhtar adayı olmuştur.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın