MHP Arifiye İlçe Başkanı YÖRDAN,”Nice 50, Nice 500 yıllara”

Milliyetçi Hareket Partisi Arifiye İlçe Başkanı Murat YÖRDAN Partinin 50.Yıl Kuruluş yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. İlçe Başkanı Murat YÖRDAN ‘ın haber sitemize gönderdiği 50.Yıl Kuruluş yıldönümü mesajı, İlgili Haber ZOR AİLESİNİN ACI GÜNÜ!.. Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan Milliyetçi Hareket Partimizin 8-9 Şubat 1969 tarihleri arasında Adana’da yapılan genel kongresi sonucu ile Cumhuriyetçi […]

 MHP Arifiye İlçe Başkanı YÖRDAN,”Nice 50, Nice 500 yıllara”

09.02.2019 - 17:09

Güncelleme : 09.02.2019 - 17:09

Milliyetçi Hareket Partisi Arifiye İlçe Başkanı Murat YÖRDAN Partinin 50.Yıl Kuruluş yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

İlçe Başkanı Murat YÖRDAN ‘ın haber sitemize gönderdiği 50.Yıl Kuruluş yıldönümü mesajı,

Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan Milliyetçi Hareket Partimizin 8-9 Şubat 1969 tarihleri arasında Adana’da yapılan genel kongresi sonucu ile Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesine karar verilmiş  ve bu  büyük kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partimizin amblemi “Üç Hilal” olarak kararlaştırılmıştır. Bugün partimizin 50. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Mutluyuz ve gururluyuz.

Rahmetli Başbuğumuz Türkeş Beyin arkadaşlarına hitaben söylediği, “Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum.” sözleri bu tarihi sürecin ve şuurun yansımasıdır.

Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin 8-9 Şubat 1969 tarihinde yapılan kongresi; bugün artık Türkiye siyasetinde sağlam bir zemin bularak derinlere kök salmış olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin doğuşunu müjdeleyen çok önemli bir dönüm noktasıdır.

Bu tarihten itibaren, yürekleri vatan ve millet için çarpan milliyetçiler, siyasi temsil yönünden aradıkları kimliği, kurumu ve kucaklamak istedikleri gönülleri “ÜÇ HİLAL” in etrafında bulmuşlardır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınağı haline gelmişse, bu elli yıl içerisinde harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş yaklaşık beş bin aziz kahramanlarımızın eseridir.

Bu hedefe ulaşmak; öncelikle kurucu dava büyüklerimize olan gönül borcumuzu ödemektir. Sonra aziz milletimize layık olduğu refah ve huzuru, kutlu devletimize ise ihtiyacı olan gerçek bağımsızlık ve liderliği sağlamak vazgeçilmez inancımızdır.

Bugün,  gönül ve ülkü birliği yaparak, omuz omuza yürüme zamanıdır. Çünkü asıl olan millet varlığının devamlılığıdır.

İşte bu yüzden Başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş’e ve aldığı emaneti onun çizgisinden sapmadan Türk Milletine hizmet veren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Siyasetin tıkandığı her noktada, ‘’Önce Ülkem ve Milletim’’ diyerek insiyatif alan  ‘’Vatan olmadan neyin siyasetini Yapacağız ‘’ diyerek siyasete yön veren lidere sahip olduğumuz için onurlu ve gururluyuz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 8-9 Şubat 1969 Tarihinde Kurulan Milliyetçi Hareket Partimizin (MHP) Kuruluşunun 50. Yıldönümü Kutlu olsun.

 

Nice 50, Nice 500 yıllara;

Başbuğumuzun izinde, Liderimizin emrinde Allah’ın izniyle ulaşacağız büyük zafere.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 

 

 

I

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın