İlçemizde Üretim Yapan Süs Bitkiciliği Firmalarını Ziyaret Etti.

İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemizde Süs Bitkiciliği Üreticiliği yapan Arifiye Fidancılık, Karya Park Fidancılık San. Tic. A.Ş. , Yılmaz Fidancılık ve Koçak Peyzaj’ı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ile birlikte ziyaret etti. Kaymakam Dınkırcı’yı Arifiye Fidancılıktan Erol Kaya, Karya Park Fidancılık San. Tic. A.Ş.’den Kemal Çalık, Yılmaz Fidancılıktan  Yılmaz Karadaş ve Koçak Peyzaj’dan […]

 İlçemizde Üretim Yapan Süs Bitkiciliği Firmalarını Ziyaret Etti.

20.02.2019 - 20:43

Güncelleme : 20.02.2019 - 20:43
İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, İlçemizde Süs Bitkiciliği Üreticiliği yapan Arifiye Fidancılık, Karya Park Fidancılık San. Tic. A.Ş. , Yılmaz Fidancılık ve Koçak Peyzaj’ı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ile birlikte ziyaret etti.

Kaymakam Dınkırcı’yı Arifiye Fidancılıktan Erol Kaya, Karya Park Fidancılık San. Tic. A.Ş.’den Kemal Çalık, Yılmaz Fidancılıktan  Yılmaz Karadaş ve Koçak Peyzaj’dan Orhan Koçak tarafından karşıladı.

 

İlçemizin önemli bir tarımsal potansiyeli verimli toprakları olduğunu belirten Kaymakam Dınkırcı,süs bitkiciliği üretim alanlarını gezerek firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

 

Süs bitkiciliği üretiminde karşılaşılan sorunları yerinde inceleyen Kaymakamımız, süs bitkiciliği üreticileri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak yapılması gerekenler konusunda İlçe Tarım ve Orman Müdürümüze talimatlar verdi.Süs bitkiciliğinin Arifiye’nin ekonomik kalkınmasına olan faydasından bahseden Kaymakamımız İlçemizin ilerleyen süreçte Süs Bitkiciliğinde daha da etkin ve yetkin bir yer tutacağını ifade ederek firma yetkililerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın