Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları
  • 08.03.2019
  • 273 kez okundu
Reklam

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile ilimiz ve ilçemizde ki kurum ve kuruluşlardan haber sitemize e-mail  (haber@arifiyehaber.net) ve WhatsApp haber hattımızdan gönderilen kutlama mesajları…

SATSO Başkanı Altuğ’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Kadınların gücünün, medeniyetin göstergesi olduğunu ifade eden Başkan Altuğ, “Türk toplumunda kadının çok özel bir konuma sahiptir.  Dünyadaki birçok ülkeden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verildi. Ülkemizin kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşundaki destanlarının baş mimarlarından ve yapı taşlarından olan Türk Kadınının yeri ve önemi herkes tarafından bilinmektedir.” dedi.

Başkan Altuğ, ayrıca “İnsan hakları temelinde bakıldığında, toplumun yarısını oluşturan, yaşama sevincinin kaynağı kadınlarımızın siyasi ve sosyal hayatın içerisinde aldığı payı daha da artırmak hepimizin sorumluluğudur. Kadının duygusal zekâsı ve varlığı, toplumun ve toplumsal barışının en büyük güvencesidir. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır” dedi.

Kadın girişimciliğinin de önemine değinen Başkan Altuğ, Kadınlarımıza iş dünyasında pozitif ayrımcılıktan ziyade iş, imkan ve hizmet eşitliği vermekten yanayız. İş dünyasında cinsiyetle değil, yapılan işin kalitesi ve sürdürülebilirliği ile hareket etmeliyiz. İş dünyası adına her platformda söylediğimiz gibi, kadın girişimci sayımızı erkeklerin sayısına ulaştırmak, onları iş aleminin içinde başta yönetici ve girişimci pozisyonları olmak üzere daha fazla görebilmek hepimizin ortak isteği. Kadınlar değişirse dünya değişir. Kalkınmanın da, zenginleşmenin de, adaletin de yolu budur.”

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.”

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle bir açıklama yaptı.

Açıklamasında kadınların hayatımızdaki yerine ve önemine değinen MÜSİAD Sakarya Başkanı Coşkun, “Bildiğiniz gibi 8 Mart tarihi ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bu gün kadın olmanın anlam ve önemini hatırlamak, bunun üzerine samimi bir şekilde kafa yormak ve kadınlarımızın toplum hayatı içerisinde karşılaştıkları zorlukları ele almak için iyi bir fırsattır.

Günümüzde siyasetten çalışma hayatına, spordan edebiyata ve bilimden sanata kadar hayatın her alanında kadınlarımız vardır ve bu varlıklarını sürdürebilmek adına büyük çaba ve başarı göstermektedirler. Toplum olarak en büyük hedeflerimizden birisi de; kadınlarımızı sosyal, siyasi ve ekonomik hayatın içinde layık oldukları yerlere gelmelerini sağlamak olmalıdır. MÜSİAD olarak bu hedefin bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz ve bu doğrultuda hareket etmekteyiz” dedi.

Mesajında Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in veda hutbesinde kadın hakları ile ilgili kısımlarını hatırlatan Coşkun, “Kadınlarımızın hayatın her aşamasında daha çok katılımcı bir görev üstlenmeleri gerekmektedir. Ayrıca geleneklerimiz ve dinimiz açısından da kadın, aile ocağında ilk eğitimi veren bir öğretmen ve eğitimcidir. Çocuğun terbiyesi, yetişmesi, her yönden gelişmesi, güzel alışkanlıklar kazanması ve yararlı bilgilerle donatılmasında en büyük rol kadındadır.

Bugün kadınlarımızın karşılaştığı sorunlar açısından baktığımızda da, karşımıza ilk olarak ’kadına yönelik şiddet’ uygulaması çıkmaktadır. Kadınlarımıza yönelik insanlığa sığmayan saldırıların, şiddet uygulamalarının, taciz ve tecavüz olaylarının endişe verici bir şekilde arttığını görmekteyiz. Maalesef töre ve geleneklerin arkasına sığınan katillerin sokak ortasında ki infazlarına şahit olmaktayız. Son zamanlarda kadınlarımıza yönelik ve bizleri kaygılandıran insanlık dışı davranışların yok edilmesi için, başta siyasi sorumluluk sahipleri olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir” şeklinde konuştu.

ERBAKAN VAKFI SAKARYA’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 Mart Dunya Kadınlar günü

Dünya üzerinde maddeci gözle bakılan kadınlarımız ,
Reklam değeri üzerinden göz önünde tutulmaktadır.

Bunu ; toplumlara kaniksatanlarin asıl niyeti ise, Kadınlar üzerinden hem bir maddesel piyasa oluşturmak ,
Hemde toplumları inşaa eden annelik müessesesini ayaklar altına almak tir .

Bizler öyle bir inanç sisteminden geliyoruzki ,
Batı toplumlarını çok kolay ifsat eden bu emperyalist ve siyonist düşünsel yapı , Ülkemizde bunca yıl gayret edilmesine nazaran tam başarıya ulaşamamıştır.

Elbet dejenere olan kesimler mevcuttur .
Bu durum ise toplumda , evlilikleri azaltmış, boşanmaları çoğalmıştır .

Bizler ; Kadın haklarının , İslam dinindeki seviyelere çıkarılmasını ,
Ve bu zamanda uygulanan ,
Kadini basitleştirme politikalarından derhal vazgeçilmesini istiyoruz .

Kadın ; toplumu inşaa vazifesi ile milletleri , devletleri , kuran , büyüten onurlu bir noktada olmalıdır.

Günümüzde ise kadına bakis ,
Kazanımlarını harcamakla görevli ,
Ekonomileri çökerten ,
Ahlaki yani toplumları ifsatta kullanılan ,
En büyük etken olarak görülmektedir.

Yönetim erkelerinde olanlar bilmelilerdir’ki ,
Hangi kademede bir erkek varsa ,
onu yetiştiren bir ana vardır.
Anne Ahlak li bir neslin temel taşıdır.
Ahlak li bir nesilde toplumu inşaa eder .
Toplum inşaasıda devletleri yüceltir.

Sadece senede bir gün ile kutlanan ,
Dünyalık birkaç kuruşluk hediyelerle kandirilan , varlık değildir kadın.

Dünyada yetiştirdiği evlatlarına ,
Cenneti kurma görevi veren ,
Ahirettede Cennetin anahtarı olandır kadın.

Havva ÖNAL- Erbakan Vakfı Sakarya

 

SAÜKAM’dan 8 Mart Mesajı

Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (SAÜKAM)  tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

SAÜKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hülya Terzioğlu tarafından okunan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın basın mensupları, değerli hocalarım, sevgili öğrencilerimiz, Sakarya Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içten duygularımızla kutluyoruz.

Şüphesiz insanlık bir erkek ve kadından dünyaya geldi. Hepimiz Adem ve Havva’nın çocuklarıyız. Yüce Yaratıcı insan olma temelinde bizi birleştirse de her birimizi ayrı özelliklerde yarattı. Birbirimizi tamamlamamız ve hayata ayrı ayrı renk ve anlam katmamız içindi bu durum. İçinde yetiştiğimiz medeniyeti birlikte inşa ettik, yeri geldi birlikte savaş verdik, yeri geldi barışın rüzgârını birlikte soluduk. Evlatlarımız oldu birlikte, zamanla gelişen hayat şartları kadın ve erkek olarak bizlere yeni vazifeler de yükledi, iyi günde ve kötü günde hayatı birlikte omuzladık.

Bu varlık mücadelesinde, bir birey, bir kul, bir eş, bir anne, bir evlat olarak kadınlar, toplumun en önemli yapıtaşlarındandır. Fıtrattaki farklılıkların gereği, fikir, emek ve hissiyatta erkeklerle bir bütünün parçaları olmuşlardır. Kadın ve erkeğin aynı platformlarda göstereceği bu uyumlu birlikteliği sağlayacak düzen dinî, örfî ve ahlakî değerlerin yanında içinde bulunduğumuz yüz yılın kazanımlarından da destek almalıdır. Günümüzde kadın ve erkeği bir rekabet sarmalına mahkûm eden sistemler, ideolojiler ve dünya görüşleri onların karşılıklı hukukuna gerekli desteği verememekte, başta şiddet olmak üzere ortaya çıkan kötü sonuçlara da çözüm üretememektedir.

Bugün hız ve haz yorgunu bir dünyada yaşadığımız hayat, ilişkilerimizde yozlaşma, sığlık ve güvensizliği de beraberinde getirmiştir. Hem olabildiğince sosyal, hem de bir o kadar yalnız insanların ilişkileri sığ ve tatminsiz bir noktaya taşınmaktadır. Bozulan aile yuvalarındaki artış, bu yoğun hayattan bunalan insan için artık sığınılacak “sıcak yuva” kavramının da zarar gördüğü anlamına gelmektedir. Dolayısıyla işimiz çok, yolumuz uzundur.

Değerli katılımcılar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hikâyesi bu topraklarda başlamasa da bir farkındalığın ikrarıdır. Merhametin, bereketin, letafetin membaı kadının örselenmesi, hayata katacağı değerlerin ötelenmesi, engellenmesi ne insanî, ne vicdânî ne de medenîdir. Aileden başlayarak toplumu dönüştüren, birleştiren ve geliştiren kadınların ihmal edilmesi, gelecek nesillerin de ihmal edilmesi demektir. Bugün yaşadığımız çağın ürettiği nimetlerden istifade etmede de, külfetlerinin kahrını çekmede de kadınların mevcut durumu istenen noktada değildir. Merkezimiz 2010 yılından bu yana kadının ve ailenin toplumsal değerine atıflar yapan, destekleyici, farkındalık oluşturucu pek çok akademik ve sosyal faaliyete imza atarak bu mühim mesaiyi yürütmekte, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı’nın yürüttüğü 2018-2023 Kadının Güçlendirilmesi Ulusal Eylem Planı kapsamında gerekli destekleri vermektedir.

Bizler SAÜKAM olarak kadın ve aile konusunda reaksiyoner değil aksiyoner olmayı, anti tezci değil tezci olmayı hedeflemekteyiz. Var olan sıkıntılarımıza rağmen yalnızca kadın mağduriyetleri düzleminde faaliyet yapmayı da uygun bulmuyoruz. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri başta olmak üzere yaşanılan bütün hak gaspları öncesinde gerçekleşmesi istenen zihniyet dönüşümüne katkı sağlamak birincil hedefimiz olacaktır. Gerçeklere gözümüzü açarken makul, insaflı ve ehliyetli bir perspektifle hareket etmeyi ve olumlu bir dil kullanmayı doğru buluyoruz. Kadın ve erkeğin birbirine dost, yardımcı, eş olmasını sağlayacak, dünyanın zorluklarını birlikte göğüslemesine imkân tanıyacak, böylece toplumsal sorunların hem kadın, hem erkek açısından giderilmesini ve sağlıklı nesillerin yetişmesini temin edecek sosyal iklimlere olan ihtiyacın altını çiziyoruz.

Sakarya Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Merkezi olarak yeni yönetimimizle gerçekleştirdiğimiz Dünya Kadınlar Günü basın bildirimizi dinleme nezaketinde bulunduğunuz için sizlere teşekkürlerimizi arz ediyor saygılarımızı sunuyoruz.”

 

Yaşar Zımba’dan Dünya Kadınlar günü mesajı..

Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle, Futbol federasyonu bölge müdürlüğü ve ASKF de çalışan bayanları ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar günlerini kutlayarak karanfil takdim etti.

Başkan Yaşar Zımba ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların daha çok önemsenmesi ve korunması aynı zamanda beklenti ve taleplerinin karşılandığı bir gün olmasını diler, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim” dedi.,

 

 

 

Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta iş dünyasına gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Otokar Fabrikasında incelemelerde bulundu. Arifiye ilçesinde bulunan fabrikada Genel...
Sakaryaspor finale doğru
TFF 2.Lig Beyaz Grup Play-Off Yarı Final ilk maçında Sakaryaspor, sahasında karşılaştığı Sarıyer’i 4-0 yendi.Yeni Sakarya Atatürk Stadyumunda taraftarların tribünleri...
Hijen eğitimine üyelerden yoğun ilgi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu yiyecek ve içecek sektörü ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu...
ARİFİYE HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN YAZ KURSLARI
Arifiye’de yaygın eğitim alanında hizmet veren Arifiye Halk Eğitim Merkezinin okulların tatil olması ile birlikte 1 Temmuz 2019 ile 31...
Engelli Sporculardan Vali Nayir’e Ziyaret
10 -16 Mayıs 2019 tarihleri arasında Dünya Engelliler Haftası Kutlamaları kapsamında İşitme Engelliler Taekwondo, Karate ,Güreş Branşlarında derece yapan sporcular...
SAHTE DETERJAN VE TEMİZLİK MALZEMELERİ İÇİN UYARI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu sağlık, temizlik ve kozmetik ürünleri ticareti ile iştigal eden üyelerin...
Girişimcilerden Belediye Başkanlarına Ziyaret
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten Sakarya Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve Kurul...
Karayolu Taşımacılığında Dijital Dönüşüm anlatıldı
Karayolu yük ve eşya taşımacılığında taşımacıları takip ve denetim sağlayacak, sektörün daha verimli işlemesine ve geliştirilmesine yardımcı olacak olan Ulaştırma...
Sivas Milletvekili Soluk’tan Vali Nayir’e Ziyaret
Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu. Bir dönem Ulaştırma Bakanı olarak da görev yapan...
Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma yarışmasında büyük heyecan yaşandı
İlkokullar arası düzenlenen Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışmasının finali büyük heyecana sahne oldu.   Osmanbey İlkokulu, Özel Mefkure İlkokulu, Kazım...
“Sporu bir bütün olarak ele alacağız”
Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı ve yönetimini makamında konuk eden Başkan Ekrem Yüce, “Sporu bir bütün olarak...
Sınavlar Öncesi Necmettin Erbakan Fen Lisesi Öğrencileri ile bir araya geldi.
15 Haziran 2019 tarihinde üniversiteye geçiş sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT)...
Ayvaz’dan Kooperatif üyelerine iftar
S.S 15’Nolu Öz Arifiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı ve Arifiye Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ayvaz kooperatif üyelerini Akran Cafe’de iftar...
Vali Nayir Meteoroloji İl Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında Meteoroloji İl Müdürlüğünde incelemelerde bulundu. İl Müdürü Mustafa Yıldırım tarafından karşılanan...
Kaymakam Dınkırcı Süs Bitkiciliği üreten firmaları ziyarete devam ediyor
Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçemiz Adliye Mahallesinde süs bitkiciliği üreticiliği yapan Sakarya Botanik San.Tic. A.Ş.’i İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ