Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’dan okul ziyaretleri

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Neviye Mahallesindeki Arifiye Anadolu İmam Hatip Lisesini ve Arifbey Mahallesindeki Arifiye Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İlk olarak Arifiye Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Kaymakamımıza okul ziyareti sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç eşlik etti. İlgili Haber Milli Trenin testi […]

 Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’dan okul ziyaretleri

20.03.2019 - 17:49

Güncelleme : 20.03.2019 - 17:49

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Neviye Mahallesindeki Arifiye Anadolu İmam Hatip Lisesini ve Arifbey Mahallesindeki Arifiye Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Arifiye Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Kaymakamımıza okul ziyareti sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç eşlik etti.

Kaymakamımız sınıfları ziyaret ederek öncelikle 12. Sınıf öğrencilerine yönelik kariyer günleri kapsamında sohbet etti ve öğrencilere gelecek hayatları ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

Arifiye Prof. Dr. Osman Öztürk İmam Hatip Ortaokulunda da incelemelerde bulunan  Kaymakamımız, idarecileri ve öğretmenler ile bir süre sohbet ederek okullar ile ilgili bilgiler aldı.

Kaymakamımız, milli ve manevi değerlere sahip bir gençliğin yetişmesinde eğitimin temel rol oynadığını belirterek, eğitimcilere bu konuda çok büyük iş düştüğüne, akademik başarının yanında çocuklarımızın milli ve manevi değerlerinin anlatılmasının, vatanını, milletini ve bayrağını seven, ortak değerlerimizi özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler yetiştirmenin önemine değindi. Ayrıca idareci ve öğretmenlerin velileri de eğitimin içine katarak kendileriyle koordinasyon içerisinde olmalarını, eğitim çıtasını yükseltmek için projeyi tabanlı çalışmalar yapılmasını, yabancı dil eğitimine önem verilmesini, öğrencilerin hayalleri ve hedefleri konusunda doğru yönlendirilmesinin önemini, 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı nedeniyle 8. Sınıf öğrencilerine ve 15 Haziran 2019 tarihinde üniversiteye geçiş sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) nedeniyle lise son sınıf öğrencilerine yönelik okul yönetimlerinden yapılan çalışmaların ve rehberlik hizmetlerinin arttırmasını talep etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın