Kaymakamdan Okullara ziyaret

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Arifbey Mahallesindeki Üzeyir Garih Ortaokulu ve Arifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.   Okul ziyareti sırasında  Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç eşlik etti. İlgili Haber Liseli aşçı adayları SUBÜ mutfağında   Kaymakamımız, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya gelerek görüş ve […]

 Kaymakamdan Okullara ziyaret

03.04.2019 - 16:02

Güncelleme : 03.04.2019 - 16:02

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı okul ziyaretleri kapsamında İlçemiz Arifbey Mahallesindeki Üzeyir Garih Ortaokulu ve Arifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Okul ziyareti sırasında  Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç eşlik etti.

 

Kaymakamımız, okul idarecileri ve öğretmenler ile bir araya gelerek görüş ve talepleri dinleyerek bir süre sohbet etti.

 

Kaymakamımız ülke olarak üzerinde hassasiyetle durmamız gereken konuların başında eğitim geldiğini; bunun için özellikle okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok önemli görevler düştüğünü iyi bir eğitim için öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonunun artan oranlı olarak geliştirildiğinde başarının daha da artacağını ifade etti.

 

İlçemizin eğitim, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi bakımdan birçok alanda kendi geliştirebilecek potansiyele sahip nadir yörelerimizden biri olduğuna dikkat çeken Sayın Kaymakamımız, okullarımızda öğrencilerimize toprağı, doğayı ve hayvanları sevdirilmesinin, öğrencilerin fiziksel enerjilerini boşaltabileceği, üretime katkı sağlayıcı uygulama bahçeleri projeleri geliştirilmesinin de öneminden bahsetti. Ayrıca okullarımızda düzenlenen kariyer günleri çerçevesinde öğrencilerimizin sevdikleri mesleklere yönlendirilmesinin, geleceğin mesleklerinin tanıtılmasının, bu kapsamda ortaöğretim kurumlarının iş dünyası ve üniversitelerle iş birliği yapmasının önemini de vurguladı.

 

Ardından sınıfları gezen Sayın Kaymakamımız, öğrencileriyle sohbet ederek, öğrencilere planlı ve programlı bir şekilde çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

 

Kaymakamımız okul yetkililerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın