Yeni Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı…

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde seçilen Meclis Üyelerinin katılımı ile ilk meclis toplantısı yapıldı… Arifiye Belediye Meclisi’nin 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Nisan ayının ilk toplantısında, gündemde yer alan maddeler görüşüldü. İlgili Haber CHP’de Ecevit Keleş İl Başkanı oldu. Gündem […]

 Yeni Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı…

09.04.2019 - 16:13

Güncelleme : 09.04.2019 - 16:13

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde seçilen Meclis Üyelerinin katılımı ile ilk meclis toplantısı yapıldı…

Arifiye Belediye Meclisi’nin 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısı yapıldı.
Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Nisan ayının ilk toplantısında, gündemde yer alan maddeler görüşüldü.

Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşan Başkan Karakullukçu, seçim sonuçlarıyla birlikte yeni seçilen Meclis üyelerine başarılar dileyerek, “Bir seçim sürecini geride bıraktık. Bundan sonraki süreçte Arifiye’miz için hep birlikte çalışacağız. Bu mecliste alacağımız kararlarla Arifiye’mize hizmet edeceğiz. Ben seçilen tüm meclis üyelerimize başarılar diliyorum. Bizi tekrar bu göreve layık gören Arifiye’li hemşerilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Toplantıda daha sonra Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliği seçimleri yapıldı.
Gizli oylama ile yapılan seçim sonrası Meclis 1. Başkanvekilliğine Veysel Ünlü, 2. Başkanvekilliğine ise Cüneyt Şensoy seçildi.

Meclis Kâtipliklerine ise, Mehmet Ayvaz ve Serap Yıldız gizli oylama ile seçildi.

Encümen üyeliklerine de, Mehmet Ayvaz ve Cesim Çelik gizli oylama ile seçildi.

Toplantıda daha sonra açık oylama usulü ile yapılan seçimlerde İmar Komisyon üyeliklerine Vedat Vatansever, Mehmet Ayvaz, Mehmet Erhan Çetin, Serap Yıldız ve Emrah Yılmaz oy birliğiyle seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine Yaşar Beğen, Nuri Yavaş, Cesim Çelik, Hulusi Kara ve Veysel Ünlü oy birliğiyle seçildi.

Daha sonra diğer gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın