Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih SAFİTÜRK’ün İsmi Tunceli’de Yaşayacak

Mardin`in Derik ilçesinde terör saldırısı sonucu Şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK adına yaptırılan Su Sporları Merkezi hizmete açıldı, ağaç dikimi yapıldı. Tunceli Doğa Sporları Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, İlimiz Ovacık yolu üzerinde Anafatma Mevkiinde, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK`ün adına yaptırılan Su Sporları Merkezi`nin açılışı Vali Tuncay SONEL tarafından yapıldı. İlgili Haber TRUMP’A MEKTUP! […]

 Şehit Kaymakamımız  Muhammet Fatih SAFİTÜRK’ün İsmi Tunceli’de Yaşayacak

13.04.2019 - 19:00

Güncelleme : 13.04.2019 - 19:00

Mardin`in Derik ilçesinde terör saldırısı sonucu Şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK adına yaptırılan Su Sporları Merkezi hizmete açıldı, ağaç dikimi yapıldı.

Tunceli Doğa Sporları Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, İlimiz Ovacık yolu üzerinde Anafatma Mevkiinde, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK`ün adına yaptırılan Su Sporları Merkezi`nin açılışı Vali Tuncay SONEL tarafından yapıldı.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK adına yaptırılan Su Sporları Merkezi`nin açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Tunceli Merkez Anafatma Mevkiinde düzenlenen törene, Valimiz Tuncay SONEL, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret YARDIMCI, Vali Yardımcısı Akın ZOR, Stajyer Kaymakam Soner DİVLİ, İl Müftüsü Asır DURGUN, kurum amirleri, vatandaşlar, öğrenciler ve çok sayıda sporcu katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`mızın okunması ile başlayan tören İl Müftüsü Asır DURGUN’un Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Vali Tuncay SONEL törende yaptığı konuşmada:
“Birkaç yıl öncesine kadar Munzur nehri kenarında teröristlerin yol kestiği yerlerde kahraman güvenlik güçlerimizin teröristlerle yaptığı mücadelede ve başarılı operasyonlara imza atması, yine başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere değerli bakanlarımızın bizlere vermiş olduğu güç ve destekle hakikaten huzur şehri haline gelen Tunceli’de çok anlamlı ve çok önemli ‘Su Sporları Merkezi’mizi açmak için buradayız. Niye anlamlı biliyorsunuz birkaç yıl önce Mardin Derik’te meslektaşımız sevgili kardeşimiz Muhammet Fatih SAFİTÜRK Şehit edilmişti hain teröristlerce, biz istedik ki bu Munzur nehri Ülkemizin en önemli değerlerinde ve bu sporların merkezine Şehidimizin ismini verelim. Adı yaşasın burada nice sporcular yetişsin nice çocuklarımız gençlerimiz yetişsin hatta raftingde kanoda diğer branşlarda milli takım oyuncuları yetişsin ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etsinler. Kalkınma Ajansımızın bünyesinde ve desteğinde Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın himayelerinde hakikaten buraya katkılar yapıldı.

Hafta içinde Kıymetli Şehidimizin eşi Ayşegül hanım kardeşimize telefon açtım ve dedim ki Ayşegül kardeşim Şehidimizin ismini su sporları merkezine verdik deyince, aynen ifadesi şu oldu “çok onurlandık, eşimde yaşasaydı birlikte böyle su sporları merkezi yapmak gayreti içerisinde olacaktık” biz de dedik ki memleketin her köşesi bizim, Tunceli de, Mardin de, Hakkari’de, Edirne de her yer bizim, çünkü bu memleket uğruna nice evlatlarımız canını seve seve verdiler. Ölümün çaresi hiç doğmamaktır. Vade dolduğu zaman her canlı ölümü tadacaktır. Rabbim bizlere de inşallah Şehitlik mertebesi nasip eder, çünkü sevgili gençler, sevgili çocuklar bu ülke üzerine geçmişte olduğu gibi bugünde, gelecekte de maalesef oyunlar oynanmaktadır ki bunun son örneğini 15 temmuz hain darbe girişiminde gördük, bu memlekette ne Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK’ler ne Şehit komutanımız Ömer Halis DEMİR’ler, ne Şehit Polisimiz Fethi SEKİN`ler ne de hem Tunceli ilimizde, hem yurt içinde hem de yurt dışında nice Şehitler bitmez. Ben sizlerin huzurunda Aziz Şehitlerimize bir kez daha rahmet ve dua diliyorum. Bu memleketimizin kurtulmasında, vatan yapılmasında canlarını feda eden tüm Şehitlerimize, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve canlarını veren tüm Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kahraman Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Allah onlardan razı olsun Şehitlerimiz için Gazilerimiz için ne yapsak azdır.”

Tunceli Huzur Şehri Oldu, Hayaldi, Gerçek Oldu:
Vali SONEL konuşmasının devamında, “Tunceli, 50 yılın turizm alt yapısı yapılmış bir huzur şehri oldu. 08-13 Haziran 2019 tarihlerinde ilk kez Türkiye’de Rafting Şampiyonası yapılacak ve bu şampiyonaya Tunceli ev sahipliği yapacak ki bu günlerde de yine Tunceli’ de Munzur Nehri üzerinde milli takım seçmelerimiz yapılıyor. 2018’de Tunceli, ilkler yaşamaya başladı. Yamaç Paraşütü Akrobasisi Şampiyonası, Rafting Türkiye Şampiyonası, Su jeti Flyboard Şampiyonası. Hakikaten Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Rafting Federasyonu Başkanımıza, emeği geçen arkadaşlarımıza Tunceli’nin huzur şehri haline gelmesinde katkısı olan, altını çizerek belirtiyorum başta kahraman güvenlik güçlerimize, Tunceli’nin istihdam şehrinden, huzur şehrine, turizm şehrinden, güzellik şehrine gelmesine, yapılan parklar, bahçeler, altyapı çalışmaları, gondollar, gezi tekneleri, yürüyüş alanları, ailelerin gece bire, ikiye kadar dışarıda rahatça gezmeleri ki dediğim gibi birkaç yıl öncesine kadar buraya geleceğiz de burası merkeze 8 km uzaklıkta, Anafatma güzergahı, Munzur nehri, burada doğa ve su sporları yapılacak Munzur’da Dünya Rafting Şampiyonası yapılacak, Tunceli’de fabrikalar açılacak, yüzlerce kadınımız çalışacak, ihracat yapılacak. Hakikaten hayaldi ama bunlar gerçek oldu. Tunceli, memleketimizin huzur şehri. Allah birliğimize, dirliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize zarar verecek hainlere fırsat vermesin. Rabbim kahraman güvenlik güçlerimizin ayaklarına taş değdirmesin. Sizlere de katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Buranın yapılmasında ve düzenlenmesinde emeği geçen evlatlarımızdan, çalışanlarımıza kadar, hepsinden Allah razı olsun. İnşallah burada Şehidimizin, Muhammet Fatih SAFİTÜRK kardeşimizin ismi yaşayacak ve bu su sporları merkezinde, inanıyorum ki bu memlekete, bu vatana, yöresine, güzel işler yapacak çocuklarımız, gençler yetişecek. Tüm Şehitlerimizin Ruhuna Fatihalar gönderelim. Allah kabul etsin, Allaha emanet olun, hepinizden Allah razı olsun. Hayırlı uğurlu olsun, sağ olun’’ dedi.Konuşmaların ardından Vali Tuncay SONEL çocuklarla birlikte, Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK adına yaptırılan Su Sporları Merkezi`ni hizmete açtı.

Şehidimizin eşi Ayşegül Safitürk’te açılışı yapılan tesis sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘Bilenler bilir su ve spor sevdanı Kiğı barajına kanoyu getirmen Derikte yapılacak sulama kanallarından önce çocuklara yüzme havuzu yaptırıp tehlikeden korumayı planlaman İnsanın bu dünyadaki niyeti,enerjisi, sözü arkasında tohum oluyor birkezdaha şahidim’ dedi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın