NEVİYE İLKOKULU SAKARYA 1. OLDU

Tasarım – Beceri Sınıfları Ve Tasarım – Beceri Modelleme Yarışması ile öğrencilerimizin eğitim öğretim ortamlarının değişen yaşam koşulları, dünya ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmesinde farklı fikirlerin gerçeğe dönüştürme yolunda adımların atılması amaçlanan yarışmada Neviye İlkokulu TARIM BECERİ atölyesi Sakarya 1.si oldu. Tasarım- Beceri Atölyelerinin 2023 Vizyonu kapsamında, “Çocuklarımızın sahip oldukları yeteneklerle ilişkilendirilmiş becerilerin onlara pratik bir […]

 NEVİYE İLKOKULU  SAKARYA 1. OLDU

19.04.2019 - 11:37

Güncelleme : 19.04.2019 - 11:37

Tasarım – Beceri Sınıfları Ve Tasarım – Beceri Modelleme Yarışması ile öğrencilerimizin eğitim öğretim ortamlarının değişen yaşam koşulları, dünya ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmesinde farklı fikirlerin gerçeğe dönüştürme yolunda adımların atılması amaçlanan yarışmada Neviye İlkokulu TARIM BECERİ atölyesi Sakarya 1.si oldu.

Tasarım- Beceri Atölyelerinin 2023 Vizyonu kapsamında, “Çocuklarımızın sahip oldukları yeteneklerle ilişkilendirilmiş becerilerin onlara pratik bir şekilde kazandırılabilmesi için Tasarım-Beceri Atölyeleri kurularak, bilim, sanat,  spor ve kültür alanlarında çocuklarımızın sahip oldukları gizli yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlanmakta.

Neviye Okulunda,  öğrencilerin doğayla içi içe olabilmesi amacıyla okul bahçesinde bulunan bir alana tarım beceri atölyesi kuruldu. Bir ilk olma özelliği taşıyan bahçede çiçek, fidan ve bitkileri daha iyi tanımaları ve bunların ekimi, sulanması ve bakımı sorumlulukları çocuklara ait oldu.

Okul İdares,nden yapılan açıklamada, “Burada öğrencilerimizin kendilerine ait olan bahçelerine tohum ekmeleri ve onların yetişmelerini görmeleri eğitimleri açısından çok önemli. Maydanoz, tere, soğan ve ıspanak ekimi yapan öğrencilerimiz yaşayıp eğlenerek öğrenme fırsatı buldu. Tablet ve telefonun sıcaklığı karşısında toprağın serinliğinin çocukları daha fazla mutlu ettiğini gördük. Toprakla buluşan ellerin sahipleri çok mutlu oldular. Alın terimiz ve emeğimizle yaptığımız atölyenin faydasına şahit olduk. Öğretmen ve velilerimizde aynı memnuniyeti gördük.” dedi.

Ayrıca, tarım beceri atölyesi ile çocukların bitkileri tanıma, toprakla haşir neşir olma, yetiştirdikleri ürünlerin gelişim aşamalarını görme, arkadaşları ile birlikte iş yapabilme kültürünü kazanmalarını hedeflediklerini belirtti.

Atölyenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür edildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın