“Arifiye Sebze ve Meyvesini Kendi Yetiştiriyor”

”Arifiye Sebze ve Meyvesini Kendi Yetiştiriyor” Projesinin tanıtım toplantısı Akran Cafe’de gerçekleşti. Proje toplantısına Kaymakam Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Narköy Eğitim Sorumlusu Mümtaz Bayat, Arifiye Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürü Yavuz Ağı, Arifiye Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Akran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yeter ve […]

 “Arifiye Sebze ve Meyvesini Kendi Yetiştiriyor”

22.04.2019 - 19:06

Güncelleme : 22.04.2019 - 19:06
”Arifiye Sebze ve Meyvesini Kendi Yetiştiriyor” Projesinin tanıtım toplantısı Akran Cafe’de gerçekleşti.

Proje toplantısına Kaymakam Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Narköy Eğitim Sorumlusu Mümtaz Bayat, Arifiye Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürü Yavuz Ağı, Arifiye Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Akran Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yeter ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Kocaeli-Kandıra Kerpe Narköy Eğitim Sorumlusu Mümtaz Bayat yapmış oldukları organik tarım, yerli tohum, örtü altı sebzecilik çalışmaları ve yürüttükleri faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirdi ve toplantıda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Akran Grup Yönetim Fatih Yeter konuşmasında projeyle yerli tohum ile yapılacak üretimde yerli ve milli üretimin hedeflenerek gerek çiftçi gerek işletme bazlı çalışmalar yapılarak Arifiyenin sebze ve meyvesini kendisinin yetiştirmesinin hedeflendiğini belirtti.

 

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Mısır Araştırma Enstitüsü Müdürü Yavuz Ağı, Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek kendi görüş ve düşüncelerini ifade etti.

Kaymakamımız Dınkırcı ,konuşmasında böyle bir çalışmanın Arifiyemizi tarım ve hayvancılıkta daha da geliştireceğini, doğru ve zamanında yapılan toprak tahlilinin birim alandan yüksek getiri elde edilecek ürünlerin tespitinde önemli olduğunu özellikle örtü altı sebzecilik için İlçemizin verimli topraklara sahip olduğuna da dikkat çekti.Bu konuda başta toprak tahlili, doğru ürün optimum ölçek ve sürdürülebilirliğin önemini örnekleri ile ayrıntılı olarak açıkladı. Yerli olarak üretilen ürünlerin pazarlanması ve ihracat odaklı çalışmalar yapılmasının da önemine değinerek Arifiye Sebze ve Meyvesini Kendi Yetiştiriyor projesini yürüten Akran Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yeter ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

Daha sonra  Kaymakamımız, İlçemiz Arifbey Mahallesindeki  24 derslikli ilkokul ve 4 derslikli anaokulu inşaatlarında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın