İKİNCİ BÖBREK NAKLİ DE BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bir yıldır böbrek taşına bağlı olarak haftada 3 gün diyaliz makinasına giren hasta K.T. SÜEAH Böbrek Nakil Merkezince eşi N.T ile yapılan tetkikleri sonucunda böbrek nakli olmasında herhangi bir engel saptanmaması üzerine,15.04.2019 tarihinde eşinden böbrek nakli oldu. Bir haftalık takip ve tedavi sürecinden sonra bugün taburculuk işlemeleri gerçekleştirildi. Hasta hakkında bilgi veren Op. Dr. Necattin […]

 İKİNCİ BÖBREK NAKLİ DE BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

22.04.2019 - 19:34

Güncelleme : 22.04.2019 - 19:34

Bir yıldır böbrek taşına bağlı olarak haftada 3 gün diyaliz makinasına giren hasta K.T. SÜEAH Böbrek Nakil Merkezince eşi N.T ile yapılan tetkikleri sonucunda böbrek nakli olmasında herhangi bir engel saptanmaması üzerine,15.04.2019 tarihinde eşinden böbrek nakli oldu.

Bir haftalık takip ve tedavi sürecinden sonra bugün taburculuk işlemeleri gerçekleştirildi.

Hasta hakkında bilgi veren Op. Dr. Necattin FIRAT; “Hastamızın genel durumu gayet iyi, nakil işlemini başarı ile gerçekleştirdik,bugün taburcu olacaklar, hastamızın organ nakil polikliniği tarafından takiplerinin gerçekleştirilmesi planlandı” dedi.

Taburculuk öncesi Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Akif ÇAKAR,Nefroloji Kliniği Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Savaş SİPAHİ, Doç. Dr. Hamad DHEIR, Op. Dr. Necattin FIRAT, Organ Bağış Birimi Sorumlusu,Klinik Sorumlu hemşiresi ve görevli hemşireler ile hatıra fotoğrafı çektiren hasta K.T. ve eşi N.T. operasyonlarında emeği geçen tüm doktor,hemşire ve birim çalışanlarına teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın