Genç Kızılay Sakarya 23 Nisan’ı Coşturdu!

Genç Kızılay Sakarya, bu yıl aynı anda 30 farklı ilde yapılan “Kızılay Çocuk Fest” etkinliğine bu yıl Kent Park’ta ev sahipliği yaptı. Etkinliğinde 7’den 70’e her kesimden insana hitap eden Genç Kızılay Sakarya, 23 Nisan’a bir dizi etkinlik düzenleyerek çocukların sevincine ortak oldu. Genç Kızılay Sakarya bu yıl ilki düzenlenen “Kızılay Çocuk Fest” etkinliğiyle 23 […]

 Genç Kızılay Sakarya 23 Nisan’ı Coşturdu!

24.04.2019 - 18:40

Güncelleme : 24.04.2019 - 18:40

Genç Kızılay Sakarya, bu yıl aynı anda 30 farklı ilde yapılan “Kızılay Çocuk Fest” etkinliğine bu yıl Kent Park’ta ev sahipliği yaptı. Etkinliğinde 7’den 70’e her kesimden insana hitap eden Genç Kızılay Sakarya, 23 Nisan’a bir dizi etkinlik düzenleyerek çocukların sevincine ortak oldu.

Genç Kızılay Sakarya bu yıl ilki düzenlenen “Kızılay Çocuk Fest” etkinliğiyle 23 Nisan’ı dolu dolu yaşama fırsatı tanıdı. Bu yıl Sakarya’da Kent Park’ta düzenlenen etkinlik, 800’den fazla çocuğa, toplamda 2500’den fazla insana ulaşarak binlerce kişinin bu 23 Nisan’da da gülümsemesini sağladı. Etkinlikte kimsesiz, yetim, öksüz ve şehit çocuklarına öncelik verilirken, her kesimden çocuğun etkinlikten faydalandığı görüldü. Etkinlikte şişme oyun alanları, dans pisti gibi modern oyunlara yer verilirken, halat çekme, çuval zıplama, mendil kapmaca gibi eski çocukluk hatıralarımızdaki oyunları çocuklarla buluşturdu. Gerçekleşen etkinlikte çocukların sevinci yüzlerinden okundu.

Genç Kızılay Başkanı Yunus İşgüzar,
“Çocuklarla birlikte olmak, onlarla çocuk olmak gerçekten çok eğlenceli bir deneyimdi. Bir zamanlar bizde onlar gibiydik, bizleri de eğlendiren büyüklerimiz vardı. Sıra bizde dedik, elimizi taşın altına koyduk ve gönüllülerimizle birlikte onların çocuk olduklarını hatırlatmaya çalıştık. Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanımız Sayın Zahit Tiryaki’nin, sponsorlarımızın ve en önemlisi gönüllülerimizin desteği ile 800’den fazla her kesimden çocuğumuz Kent Park’ta mutlu ve keyifli vakit geçirdi. Ailelerin Kızılay’a olan güvenleri sayesinde de çocuklarının gönül rahatlığıyla eğlenmelerinin keyfini çıkarttılar.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın