“SAPANCA’DA AĞAÇLAR KİTAP AÇTI”

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle sosyal sorumluluk projesine imza attı. “Ağaçlar Kitap Açacak” adı altında Sapanca Uzunkum Park’ta gerçekleştirilen etkinliğe, Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediyesi, Arifiye Belediyesi, siyasi parti temsilcileri ve ilçe protokolü de katkı verdi. Proje ekibinde yer alan öğrencilerin […]

 “SAPANCA’DA AĞAÇLAR KİTAP AÇTI”

24.04.2019 - 13:51

Güncelleme : 24.04.2019 - 13:51

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle sosyal sorumluluk projesine imza attı.

“Ağaçlar Kitap Açacak” adı altında Sapanca Uzunkum Park’ta gerçekleştirilen etkinliğe, Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediyesi, Arifiye Belediyesi, siyasi parti temsilcileri ve ilçe protokolü de katkı verdi.

Proje ekibinde yer alan öğrencilerin sosyal medya ve diğer iletişim kanallarını kullanarak oluşturduğu kampanya sonucunda üniversite öğrencileri ve halktan 2 bin civarında çocuk kitabı toplandı. Toplanıp ağaçlara asılan çocuk kitapları öğrenciler tarafından saniyeler içinde kapışıldı.

Öğrenci ve velilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte,  çocuklar kendileri için oluşturulan eğlence alanlarında 23 Nisan’ın coşkusunu doyasıya yaşadı. Karnaval havası içinde gün boyu eğlenen çocuklara zaman zaman büyükler de eşlik ederek unutamayacakları bir gün yaşattı.

Sapanca Protokolünün yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılan bu etkinlikten memnuniyet duyduğunu belirterek, bu tarz etkinliklerin çocuklara kitap okuma alışkanlığı ve sevgisi kazandıracağını ifade etti. Kaymakam Bayar, ilerleyen senelerde daha fazla kitap ve eğlence ile öğrencileri buluşturmak istediklerini söyleyerek proje ekibine teşekkür etti.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın