Arifiye Halk Eğitim Merkezi’nin Kalaycı Kurs sergisi açıldı.

Kalaycı Halk Eğitim Merkezi’nin giyim ve nakış kursu yıl sonu sergisi açlışı gerçekleşti.Cumhuriyet Mahallesindeki  dün gerçekelşen açılışa  Kaymakam  Bekir DINKIRCI, Belediye Başkan İsmail KARAKULLUKÇU ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ,İlçe protokolü,Siyasiparti temsilcileri,Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz,Mahalle halkı ve kursiyerlerin atılımlarıyla gerçekleşti. Halk Eğitimi Merkezi Müdürünün  konuşmalarıyla açılan programda,Kaymaka Bekir DINKIRCI ve Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU […]

 Arifiye Halk Eğitim Merkezi’nin Kalaycı Kurs sergisi açıldı.

25.04.2019 - 13:09

Güncelleme : 25.04.2019 - 17:33

Kalaycı Halk Eğitim Merkezi’nin giyim ve nakış kursu yıl sonu sergisi açlışı gerçekleşti.Cumhuriyet Mahallesindeki  dün gerçekelşen açılışa  Kaymakam  Bekir DINKIRCI, Belediye Başkan İsmail KARAKULLUKÇU ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel GÜLAÇ,İlçe protokolü,Siyasiparti temsilcileri,Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz,Mahalle halkı ve kursiyerlerin atılımlarıyla gerçekleşti.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürünün  konuşmalarıyla açılan programda,Kaymaka Bekir DINKIRCI ve Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU ´da bir konuşma yaptılar.

Kaymakamımız konuşmasında, öncelikle kursun açılışında emek, katkı ve destek olanlara teşekkür ederek bu tür çalışmaların önemli olduğunu giyim ve el sanatları kursunda her biri birbirinden değerli eserlerin olduğunu bu tür kursların sadece çeyize yönelik değil üretim, istihdam, ekonomiye artan oranlı katkı sağlayacak şekilde kurslar olmasını önemini örnekleriyle açıklayarak bu yönü itibariyle yapılan çalışmaların konunun paydaşları ile birlikte ele alınmasının önemini ifade etti.

Ayrıca 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı nedeniyle 8. Sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılmasını, kalan sürenin iyi geçirilmesi için öğrencilerimize destek olunmasını istedi.

Kaymakamımız ayrıca İlçemizin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelini örneklerle açıklayarak üretim sayesinde ekonomiye katma değer sağlanabileceğini, üretim ile emeğin önemine dikkat çekti.

Kurs öğretmenleri Kübra DEMİREL ve Selma DÜZKAYA ´nın rehberliğinde El Sanatları, Nakış ve Giyim Üretimi alanlarında kursiyerlerin yaptığı el emeği ürünler büyük beğeni topladı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın