Kaymakam Dınkırcı’dan ”1 Mayıs ” Mesajı…

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü  dolayısı ile yayınladığı mesajı; ‘1 Mayıs, dünya çapında “Birlik ve Dayanışma Günü” olarak tüm işçiler tarafından kutlanmaktadır. İlgili Haber OSM’de söyleşinin konusu felsefe olacak   Ülkemizde ilk kez 1923 yılında resmî olarak kutlanan bu gün 2008 yılı Nisan ayından itibaren “Emek ve Dayanışma Günü” […]

 Kaymakam Dınkırcı’dan ”1 Mayıs ”  Mesajı…

01.05.2019 - 11:39

Güncelleme : 01.05.2019 - 11:39

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü  dolayısı ile yayınladığı mesajı;

‘1 Mayıs, dünya çapında “Birlik ve Dayanışma Günü” olarak tüm işçiler tarafından kutlanmaktadır.

 

Ülkemizde ilk kez 1923 yılında resmî olarak kutlanan bu gün 2008 yılı Nisan ayından itibaren “Emek ve Dayanışma Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

 

Türkiye’nin istikrarını sürdürmesi, her alanda gelişmiş ülkeler arasında anılması devletin milletle kurduğu sağlam bağlardan kaynaklanmaktadır. Bin yıllık devlet geleneğinin tezahürü olan Türkiye Cumhuriyeti, tüm vatandaşlarına eşit imkânlar sunması ve insanı merkeze alan bir anlayışla politikalar üretmesi neticesinde daha güçlü bir yapıya ulaşmıştır. Devletimiz bu gücü özellikle üreten, ülkenin gelişmesine katkı sunan işçilerimiz, emekçilerimiz sayesinde kazanmıştır.

 

Her geçen gün gelişmekte olan ülkemizin büyümesi, ilerlemesi ve hedeflerine ulaşmasında, emek ve alın terleriyle önemli pay sahibi olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü” tebrik ediyorum.

 

Bu anlamlı günün, hem işçilerimizin kendi arasındaki dayanışmayı hem de işçilerimizle diğer sosyal kesimler arasında diyalog ve işbirliğini geliştireceğine; ülkemizin huzur, barış ve istikrarına katkı yapacağına inanıyorum.

 

Bu duygularla, emeğin ve alın terinin üreterek çalışma gücünün kutlandığı, bu anlamlı günün dostluk, dayanışma ve barış havası içinde kutlanmasını temenni ediyorum.’

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın