ÇEKO Çalıştayının Ön Toplantısı Gerçekleşti

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümlerinin Geleceği Çalıştayı’nın ön toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile bölüm başkanları ve davetliler katıldı. “Bu davet kıymetli” İlgili Haber OSM’de söyleşinin konusu felsefe olacak Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir toplantıda yaptığı konuşmasında, “Bu tür çalıştaylar da bu yeniliklerin bir […]

 ÇEKO Çalıştayının Ön Toplantısı Gerçekleşti

03.05.2019 - 12:46

Güncelleme : 03.05.2019 - 12:46

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümlerinin Geleceği Çalıştayı’nın ön toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile bölüm başkanları ve davetliler katıldı.

“Bu davet kıymetli”

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir toplantıda yaptığı konuşmasında, “Bu tür çalıştaylar da bu yeniliklerin bir başlangıcı, bir aracı olması itibariyle kıymetli. Sizlerin bir tecrübe paylaşımında bulunması, kendi bölümlerinizle ilgili yeniliklere, gelecekle ilgili farklılıklara imza atacağınız çalışmalar bizler için kıymetli. Her bir üniversite bulunduğu şehre kıymet katıyor, onun marka değerini yükseltiyor. Çalışma ekonomisi dalında çok sık yapılan bir toplantı değil bu. Bu davet kıymetli. Bu zor coğrafya içerisinde güçlü kalabilmenin yollarından biri olarak iyi yetişmiş insan gücüne katkı sağlayacak bu tür çalıştaylar, hem ilimize kıymet katsın hem de ilimizin genel değerlerini yükselterek öğrencilerimize daha güzel şeyler aktarmaya vesile olsun” ifadelerini kullandı.

“Şehrimize geldiğiniz için teşekkür ederiz”

Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan da konuşmasında üniversitede farklı kademelerde özel sektörle daha fazla işbirliği yapılmaya başlandığına işaret etti. Sakarya Üniversitesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde 7+1 İşyeri Uygulamasının sürdürüldüğünü belirten Rektör Savaşan, “Bunun meyveleri hem özel sektörde görülüyor hem de bizim üniversitemizin öğrencilerine ayrı bir ufuk açmış oluyor. Öğrencinin son dönemini iş yerinde geçirmesi, mutlaka ona erken başlangıç yapma imkânı da sunmuş oluyor. Özel sektörler bu uygulamaya daha fazla entegre oldukça, somut olarak hem şehre hem üniversiteye yansıyor. Çalışma Ekonomisi bölümleri veya diğer bölümler, biraz da hoca kadrosunun müfredatına göre şekilleniyor. Son yıllarda birçok üniversitede bu bölümler açılırken, oradaki hocalara göre ders müfredatının da oluşturulduğunu görüyoruz. Bu çalıştayın çalışma ekonomisinin sorunlarının tespiti ve gelecekte alacağı vizyon konularında hayırlar getirmesini diliyorum. Şehrimize geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın