Arifiye’de taciz iddiası!

Sakarya Halk gazetesinde yayınlanan  habere göre Arifiye’de yapımı devam eden bir inşaat alanında gece bekçisi olarak çalışan Irak uyruklu İ.G.D., bölgede yaşayan kadınları taciz ettiği iddiasıyla vatandaşlar tarafından darp edildi. SOKAK SOKAK ARADILAR Geçtiğimiz Pazar günü ilk teravih için evlerinden ayrılan 2 kadın, Arifiye İlçesi Kalaycı Mahallesinde bulunan camiye gitmek için yürümeye başladı. İddialara göre […]

 Arifiye’de taciz iddiası!

09.05.2019 - 12:50

Güncelleme : 09.05.2019 - 12:50

Sakarya Halk gazetesinde yayınlanan  habere göre Arifiye’de yapımı devam eden bir inşaat alanında gece bekçisi olarak çalışan Irak uyruklu İ.G.D., bölgede yaşayan kadınları taciz ettiği iddiasıyla vatandaşlar tarafından darp edildi.

SOKAK SOKAK ARADILAR
Geçtiğimiz Pazar günü ilk teravih için evlerinden ayrılan 2 kadın, Arifiye İlçesi Kalaycı Mahallesinde bulunan camiye gitmek için yürümeye başladı. İddialara göre kadınlar kendilerini takip ederek laf atmaya başlayan bir şahıs olduğunu belirterek çevredekilerden yardım istedi. Vatandaşlar o sırada kaçmaya başlayan kişiyi yakalayamayınca mahallede yaşayan gençler sokak sokak tacizciyi aramaya başladı. Akşam saatlerinde aynı mahallede devam eden bir inşaat alanında tacizci olduğu iddiasıyla yakaladıkları Irak Uyruklu İ.G.D.’yi darp eden vatandaşlar, işçilerin kaldığı konteynerlere de saldırdı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Irak Uyruklu İ.G.D.’yi darp eden şahısların elinden alarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü.
TEŞHİS EDEMEDİLER
Konuyla ilgili olarak 2 kadının ifadesine başvurulurken kadınlar kendilerini taciz eden kişiyi teşhis edemedi. Pazar günü gözaltına alınan ve linç edilmekten son anda kurtarılan Irak Uyruklu İ.G.D., adliyeye sevk edilirken savcılık tarafından alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 2 kadının ifade verdiği olayda tacize uğrayanların sayısının daha çok olduğunu belirten mahalle sakinleri olayın aydınlatılmasını isterken İ.G.D.’nin serbest bırakılmasına da tepki gösterdi.

Kaynak

sakaryahalk.com

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın