SAKARYA SİVASLILAR DERNEĞİNDEN KYK’DA KALAN ÖĞRENCİLERE İFTAR

3 Mayıs Cuma günü yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Sakarya Sivaslılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği faaliyetlerine devam ediyor. Dernek Ramazan dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunda kalan 60 kız öğrenciye şehir ayrımı yapmadan iftar verdi. İftarda öğrencilere ev yapımı Sivas yemekleri ve tatlıları ikram edildi. İlgili Haber Büyükşehir SGM’de “Çocuk Kitapları Şenliği” düzenlendi. İftar yemeğine öğrencilerin […]

 SAKARYA SİVASLILAR DERNEĞİNDEN KYK’DA KALAN ÖĞRENCİLERE İFTAR

10.05.2019 - 14:25

Güncelleme : 10.05.2019 - 14:25

3 Mayıs Cuma günü yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Sakarya Sivaslılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği faaliyetlerine devam ediyor.

Dernek Ramazan dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunda kalan 60 kız öğrenciye şehir ayrımı yapmadan iftar verdi. İftarda öğrencilere ev yapımı Sivas yemekleri ve tatlıları ikram edildi.

İftar yemeğine öğrencilerin yanı sıra dernek yöneticileri, yemeğe sponsor olanlar ile AK Parti Kadın Kolları başkanı Zehra HATİPOĞLU’ da katıldı.

Yemek sonrasında katılımcılara ağırlıklı olarak Sivas yöresi türkülerinden oluşan bir fasıl sunuldu.

Öğrenciler “ailelerinden uzakta böyle bir organizasyonda bulunmaktan memnun olduklarını, sınavlar öncesi kendilerine moral ve motivasyon olduğunu, yemek dolayısıyla Ramazanının manevi havasını teneffüs ettiren, kendilerine şehir ayrımı yapmadan bu ortamı yaşatan başta dernek yöneticileri olmak üzere tüm Sivaslılara teşekkür ettiklerini” söyleyerek duygularını dile getirdiler.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın