Kaymakam Dınkırcı’dan “Engelliler Haftası” Mesajı…

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı “Engelliler Haftası” dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Kaymakam Dınkırcı’nın “Engelliler Haftası” Mesajı; ‘Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası, toplumumuzun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirilmesi, dünyaya onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratılması amacıyla Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. İlgili Haber DADAŞ ET YENİLENEN YÜZÜ İLE HİZMETE AÇILIYOR   Yardıma muhtaç her […]

 Kaymakam Dınkırcı’dan “Engelliler Haftası” Mesajı…

14.05.2019 - 16:33

Güncelleme : 14.05.2019 - 16:33

Arifiye İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı “Engelliler Haftası” dolayısı ile bir mesaj yayınladı.Kaymakam Dınkırcı’nın “Engelliler Haftası” Mesajı;

‘Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası, toplumumuzun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirilmesi, dünyaya onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratılması amacıyla Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

 

Yardıma muhtaç her ferdi koruyan ve kollayan bir toplumun mensupları olarak sadece bu hafta içerisinde değil yılın her gününde engellilerimizin problemlerine çözüm aramak ve onların sosyal yaşamdan kopmaması için azami gayret göstermek hepimizin görevidir.

 

Unutmamalıdır ki engellilik doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelecek bir kaza sonucunda da oluşabilmektedir. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

 

Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber, insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Sosyal devlet ve yardımsever bireyler olma bilinciyle, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum olarak en önemli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Engelli vatandaşlarımızın gerek iş yaşamlarını gerekse sosyal yaşamlarını hak ettikleri seviyede sürdürme konusunda halkımızda da ciddi bir bilinç oluşmuştur.

 

Devlet olarak engelli vatandaşlarımızın mevcut sorunlarını çözebilmek, hiçbir engele takılmadan normal yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamak, onlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Yaşamın her anına katılması ve hatırlanması gereken engelli kardeşlerimize yönelik geliştirdiğimiz olumlu tutumlarımızı tüm hassasiyetiyle devam ettirmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde ve duyarlılığın artırılmasında katkısı olan resmi kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve katkısı olan duyarlı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor, engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.’

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın