Sınavlar Öncesi Necmettin Erbakan Fen Lisesi Öğrencileri ile bir araya geldi.

15 Haziran 2019 tarihinde üniversiteye geçiş sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavları öncesi  Kaymakam Bekir Dınkırcı, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 12. Sınıflar toplam 92 öğrencileriyle bir araya gelerek öğrencilerin motivasyonunu arttırmayı sağlamak amacıyla Kariyer Günü etkinliği düzenledi. Etkinliğe Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel […]

 Sınavlar Öncesi Necmettin Erbakan Fen Lisesi Öğrencileri ile bir araya geldi.

17.05.2019 - 15:24

Güncelleme : 17.05.2019 - 15:24

15 Haziran 2019 tarihinde üniversiteye geçiş sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavları öncesi  Kaymakam Bekir Dınkırcı, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi 12. Sınıflar toplam 92 öğrencileriyle bir araya gelerek öğrencilerin motivasyonunu arttırmayı sağlamak amacıyla Kariyer Günü etkinliği düzenledi.

Etkinliğe Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri de eşlik etti.

 

Öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Dınkırcı, üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiye, tecrübe, bilgi ve görgü paylaşımında bulunarak; geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları Üniversiteye Giriş Sınavlarında başarılı olacaklarına yürekten inandıklarını, öğrencilerimize güvendiklerini öğrencilerimizin de kendilerine güvenmelerini ve olabildiğince sınav heyecanlarını kontrol altında tutmaya çalışmalarını, ruh ve beden sağlığının her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamaları gerektiğini belirterek sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak girmelerini, hayatın çok uzun süren ve umutsuzluğa düşülmemesi gereken bir süreç olduğunu unutmamalarını, öğrencilere sevdikleri meslekleri yapmalarını tavsiye etti. Ardından yerli ve yabancı başarı öykülerini öğrencilerle paylaştı.

Kaymakam Dınkırcı,öğrencilere yarınlarımızın gençlerimize emanet olduğunu ileride bizlerin koltuklarına gençlerimizin oturacaklarını, gençlerimizin ülkemiz için önemli ve değerli olduklarının önemine dikkat çekti. Üniversiteye ilk adımı atmak için verecekleri bu sınavın heyecanını öğrencilerimizle birlikte yürekten paylaştığını ifade ederek öğrencilerimize girecekleri sınavda başarılar diledi.

 

Program sonrası Okul Müdürü Eray Uğur Çam’dan okul hakkında bilgiler alan Kaymakam Dınkırcı, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına kalan az bir süre de rehberlik hizmetlerinin arttırılarak öğrencilere destek olunmasını istedi.

 

Kaymakam Bekir Dınkırcı okul yöneticilerine ve öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın