Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi.

Uyuşturucu ve Tütün ile mücadele koordinasyon kurulu İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı ve uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum müdürlerinin katılımıyla bugün toplandı. İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban’ın sunumu ile başlayan toplantıda bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele yerel eylem planı doğrultusunda yapılan saha çalışmalarının genel durumu anlatıldı. Şu […]

 Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi.

21.05.2019 - 12:30

Güncelleme : 21.05.2019 - 12:30

Uyuşturucu ve Tütün ile mücadele koordinasyon kurulu İlçe Kaymakamımız Bekir Dınkırcı başkanlığında İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı ve uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum müdürlerinin katılımıyla bugün toplandı.

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban’ın sunumu ile başlayan toplantıda bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele yerel eylem planı doğrultusunda yapılan saha çalışmalarının genel durumu anlatıldı. Şu ana kadar tüm paydaş kurumların bağımlılıkla mücadele noktasında yapmış oldukları çalışmaların değerlendirmesi yapılarak görüş ve öneriler paylaşıldı.

 

Uyuşturucu ile mücadelenin sadece kolluk kuvvetleri ile yapılacak bir mücadele olmadığına vurgu yapan  Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, uyuşturucu bağımlılığı ve tütün kullanımının sadece onu kullanan vatandaşlara zarar vermediğini toplumun bütün kesimlerinin çok ciddi anlamda zarar gördüğünü, uyuşturucu kullanımının toplumumuzun hem bugününü hem de geleceğini tehdit ettiğini geleceğimizin teminatı gençlerimizi hedef alan son derece önemli bir sorun haline geldiğini bunun için uyuşturucuyla mücadele konusunda tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra toplumunda bu konu üzerinde hassasiyet ile durması gerektiğini belirterek bundan sonraki süreçte herkesin daha fazla gayret göstererek, uyuşturucu ve tütün ile mücadelenin kesintisiz devam edeceğine vurgu yaptı.

 

Ardından madde bağımlısı kişilere yönelik tedavi yöntemlerinin konuşulduğu toplantıda uyuşturucu ile mücadele yöntemleri hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunularak alınan kararların hangi sorumlu kurumlarca ve hangi yöntemlerle hayata geçirileceğinin belirlenmesinin ardından toplantı sonlandırıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın