Aynı Gemide, Bitmeyen Yolculuk

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadelenin 100’üncü yılı nedeniyle Piri Reis Üniversitesi Gemisi, İstanbul’dan Samsun’a tarihi bir yolculuğa çıkmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 şehir ile KKTC, Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kazakistan’dan gelen 182 temsilci genç ve 70 […]

 Aynı Gemide, Bitmeyen Yolculuk

22.05.2019 - 17:20

Güncelleme : 22.05.2019 - 17:20

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadelenin 100’üncü yılı nedeniyle Piri Reis Üniversitesi Gemisi, İstanbul’dan Samsun’a tarihi bir yolculuğa çıkmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde 81 şehir ile KKTC, Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kazakistan’dan gelen 182 temsilci genç ve 70 başarılı sporcu, İstanbul’dan Samsun’a Piri Reis Üniversitesi Gemisi ile bitmeyen yolculukta buluşmuşlardı. Aynı Gemide Üç gün süren yolculukta İlimizden Enes Memduhoğlu ve Taliye Korkusuz  yer aldı. Gençlerimiz İlimizden getirdikleri toprakları ve Türk Bayrağını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim ettiler.

Gönüllü Gençler Samsun dönüşü, Gençlik Merkezi Müdürü Ali Okur ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’u ziyaret ettiler. Özsoy ;”Gönüllü gençlerimiz, İstanbul’dan Samsun’a doğru  Milli Mücadelenin 100. Yılında Aynı Gemide, Bitmeyen Yolculukla buluşarak ilimizi en güzel şekilde temsil ettiler. Gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın