Bekir Sıtkı Durgun 15 yetimin umudu oldu.

İlçemiz Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrenci, öğretmen ve velileri Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında imzalanan protokol gereği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’’ Projesiyle 15 yetimin 1 yıllık ihtiyacını karşılandı. Miniklerin yürüttüğü proje Arifiye’ de büyük destek buldu. ARSİADER tarafından da desteklenen projede minikler dünya üzerinde ki yetim kardeşlerine yardım etmenin sevincini yaşadılar. Bekir […]

 Bekir Sıtkı Durgun 15 yetimin umudu oldu.

28.05.2019 - 17:58

Güncelleme : 28.05.2019 - 17:58

İlçemiz Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu öğrenci, öğretmen ve velileri Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında imzalanan protokol gereği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’’ Projesiyle 15 yetimin 1 yıllık ihtiyacını karşılandı.


Miniklerin yürüttüğü proje Arifiye’ de büyük destek buldu. ARSİADER tarafından da desteklenen projede minikler dünya üzerinde ki yetim kardeşlerine yardım etmenin sevincini yaşadılar.
Bekir Sıtkı Durgunun öğrencileri sınıflarına koydukları kumbaralara her gün harçlıklarından arttırdıkları paraları atarak birikim yaptılar. Veliler de projeye büyük destek verdi. Rekor sayıda yetime ulaşmayı başardılar.
Dünyanın her bir yanından yetime el uzatan minikler “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganını dünyaya haykırdılar.
Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Okul Müdürü Cemal YAMAK projeye destek veren öğretmen, öğrenci,veli ve sivil toplum örgütlerine çok teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın