Şehid Teğmen toprağa verildi

Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe Harekâtı kapsamında, PKK’lı teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede Şehit olan Piyade Teğmen Raşit Aydın, Geyve İlçesinde düzenlenen törenle ebediyete uğurlandı. Tören öncesi Şehidimizin ailesini ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, taziyelerini iletti. Gece saatlerinde Kocaeli Cengiz Topel Havalimanından Geyve ilçesine getirilen Şehidimizin naaşı, gündüz saatlerinde baba […]

 Şehid Teğmen  toprağa verildi

31.05.2019 - 2:09

Güncelleme : 31.05.2019 - 2:09
Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe Harekâtı kapsamında, PKK’lı teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede Şehit olan Piyade Teğmen Raşit Aydın, Geyve İlçesinde düzenlenen törenle ebediyete uğurlandı.

Tören öncesi Şehidimizin ailesini ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, taziyelerini iletti.
Gece saatlerinde Kocaeli Cengiz Topel Havalimanından Geyve ilçesine getirilen Şehidimizin naaşı, gündüz saatlerinde baba ocağından helallik alındıktan sonra Sinanbey Merkez Camii’ne getirildi. Burada İl Müftüsü İhsan Açık tarafından ikindi namazına müteakiben kıldırılan cenaze namazı sonrası top arabasına konulan tabutun başında Mehmetçikler nöbet tutarken, Şehit Teğmen Raşit Aydın, binlerce kişinin getirdiği tekbirler eşliğinde Melekşesolak Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; İstanbul İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Salih Akay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ümit Dikbayır, Garnizon Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Şehit aileleri ve binlerce vatandaşımız katıldı.
Bekâr olan ve 28 yaşında şehadet şerbeti içen Piyade Teğmen Raşit Aydın’ın annesi Zeynep Tülay Aydın ve babası Seyit Aydın, tören sonrasında da taziyeleri kabul ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın