SAÜ’den Yeni Uygulama: Sosyal Transkript

Sakarya Üniversitesi, sosyal etkinliklere katılan öğrencilerin kazanımlarının tanınmasına yönelik olarak ‘Sosyal Transkript’ uygulamasını devreye soktu. Öğrenim süreleri boyunca üniversite içinde veya kamu kurumlarının bünyesinde organize edilen sosyal etkinliklere katılan öğrenciler, bundan böyle katıldıkları etkinliklerden elde ettikleri kazanımları Sosyal Transkript uygulaması ile sistemsel olarak kayıt altına alabilecek. SABİS altında geliştirilen sistemle öğrenciler, katılmış oldukları sosyal etkinlikleri […]

 SAÜ’den Yeni Uygulama: Sosyal Transkript

01.06.2019 - 13:40

Güncelleme : 01.06.2019 - 13:40

Sakarya Üniversitesi, sosyal etkinliklere katılan öğrencilerin kazanımlarının tanınmasına yönelik olarak ‘Sosyal Transkript’ uygulamasını devreye soktu.

sakaryauniversitesi

Öğrenim süreleri boyunca üniversite içinde veya kamu kurumlarının bünyesinde organize edilen sosyal etkinliklere katılan öğrenciler, bundan böyle katıldıkları etkinliklerden elde ettikleri kazanımları Sosyal Transkript uygulaması ile sistemsel olarak kayıt altına alabilecek.

SABİS altında geliştirilen sistemle öğrenciler, katılmış oldukları sosyal etkinlikleri “kulüpler ve organizasyonlar”, “topluma hizmet”, “kazanılan dereceler ve ödüller”, “bilimsel etkinlikler” ile “kültür-sanat ve spor” başlıkları altında raporlayabilecek.

Başvurular yıl içinde online olarak “https://ogr.sakarya.edu.tr/tr/SosyalTranskript” linkinden yapılacak. Geçmiş dönemlerde yapılmış etkinlikler için de başvuru yapılabilecek. Başvuruların değerlendirmeleri ise final sınavları dönemlerinde bölüm veya fakülte yönetimi tarafından oluşturulmuş komisyonlarca yapılacak. Komisyon tarafından onaylanmış etkinlikler, anında Sosyal Transkript’e işlenecek. Öğrenciler kendi SABİS arayüzünden diledikleri zaman transkript raporu alabilecekler. Üretilen transkript raporu, üretilmiş belgelere karşı doğrulama kodu ile koruma altına alınacak.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın