Şehit Ailelerimizin Bayramlarını kutladılar.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bçvş. Yavuz Erdal Türkgenci, İlçe Emniyet Müdür Vekili Güven Alan, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladılar. İlk olarak 23.03.1987 tarihinde Çorum İlinde şehit düşen Polis Memuru Ersan Kaya’nın kızı Nur Ağırman ve ailesi […]

 Şehit Ailelerimizin Bayramlarını kutladılar.

01.06.2019 - 14:09

Güncelleme : 01.06.2019 - 14:09

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı beraberinde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bçvş. Yavuz Erdal Türkgenci, İlçe Emniyet Müdür Vekili Güven Alan, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.

İlk olarak 23.03.1987 tarihinde Çorum İlinde şehit düşen Polis Memuru Ersan Kaya’nın kızı Nur Ağırman ve ailesi ziyaret edildi.

Daha sonra 22.09.1977 tarihinde İstanbul İlinde şehit düşen Polis Memuru Süleyman Şahin’in eşi Ayşe Şahin ve ailesi ziyaret edildi.

Hane ziyaretlerinde İlçe Müftümüz Mehmet Türkoğlu tarafından şehitlerimizin ruhu için Kuran’ı Kerim okundu dualar edildi.

Daha sonra saat:15.30’da Neviye Şehitliğinde şehitlerimiz için program düzenlendi. Kaymakamımız Bekir Dınkırcı ,Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanı J.Asb. Kd.Bçvş. Yavuz Erdal Türkgenci, İlçe Emniyet Müdür Vekili Güven Alan, İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın daire amirleri, şehit ailelerimizin katılımıyla şehitlik ziyareti yapıldı. Şehitlerimiz kabirleri başında dualarla anılarak aziz şehitlerimizin ruhlarına Kuran-ı Kerim okundu.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, bu vatan için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin ve vatan toprakları üzerinde huzur ve güvenin temini için görevleri sırasında gazi olanların haklarının asla ödenemeyeceğini, onların bize emaneti olan şehit yakınlarına sahip çıkmanın her daim yanlarında olmanın en önemli görevlerimizden biri olduğunu, onlarla hasbıhal etmenin onların sorunlarına çözümler bulmanın gayreti içerisinde olmamız gerektiğini, bugün bu topraklar üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşamamıza vesile olduklarını asla unutmamamız ve onları her fırsatta yad etmemiz gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın