“Mutlu Bayramlar Arifiye”

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı Başkan Karakullukçu”nun yayınladığı mesaj; İlgili Haber “Şampiyona için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde lansman yapılacak” “Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama […]

 “Mutlu Bayramlar Arifiye”

03.06.2019 - 22:07

Güncelleme : 03.06.2019 - 22:07

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı

Başkan Karakullukçu”nun yayınladığı mesaj;

“Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verilip, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakârlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları gönülden gönüle sunabilmeliyiz. Farklı düşüncelerden dolayı insanları yargılamadan, sınıflandırmadan ve ötekileştirmeden gönül kapılarımızı birbirimize açmalı, aramıza koyduğumuz mesafeleri kaldırarak şefkat ve merhamet elimizi birbirimize uzatmalıyız. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile Arifiye halkımızın, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
#hayırlıbayramlar

Not: Bayramlaşma Töreni Bayramın 1 .nci günü(4 Haziran Salı) saat: 12.00 – 13.00 arası Kültür Merkezinde olacaktır. Tüm halkımız davetlidir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın