Arifiye’de 7416 öğrenci karne aldı.

Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Arifiye Hanlı İlk ve Orta Okulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Hanlı İlk ve Orta Okulunda düzenlenen  törene Kaymakamımızın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler […]

 Arifiye’de 7416 öğrenci karne aldı.

14.06.2019 - 23:03

Güncelleme : 15.06.2019 - 12:30
Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Arifiye Hanlı İlk ve Orta Okulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Hanlı İlk ve Orta Okulunda düzenlenen  törene Kaymakamımızın yanı sıra; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Kaymakamımız ve beraberindekiler  sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilerin karnelerini vererek  güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundular.
Veli, öğretmen, öğrenci koordinasyonunun başarıyı getirdiğine bir kez daha dikkat çeken Kaymakamımız,  önümüzdeki eğitim-öğretim dönemde veli, öğretmen, öğrenci koordinasyonunun daha da arttırılarak daha büyük başarılara imza atılacağına inandığını ifade etti. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tatili en verimli şekilde geçirmelerini temenni etti.
 Kaymakamımız, karnesi iyi olmayan öğrencilerimiz için tatilin telafi fırsatı olduğunu velilerimizin de öğrencilerimize bu konuda destek olmalarını istedi.
İlçemiz genelinde 29 adet okulda toplam 7416 öğrencinin karne aldığını belirten  Kaymakamımız, İlçemizdeki eğitim öğretim durumunda başarı düzeyinin çok iyi durumda olduğunu,  bu başarıyı çok daha ileriye taşımak için önümüzdeki dönemde de ekip ruhu ile elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı ifade ederek karnelerini alan bütün öğrencileri tebrik etti ve iyi tatiller dileyerek özellikle kitap okumalarını ve kendilerini geliştirecek hobilerinin olmasını tavsiye etti. Ayrıca  Kaymakamımız, 15 Haziran ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına İlçemiz genelinde 330 adet öğrencinin katılacağını belirterek öğrencilerimizin Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında başarılı olacaklarına yürekten inandıklarını, öğrencilerimize güvendiklerini öğrencilerimizin de kendilerine güvenmelerini ve olabildiğince sınav heyecanlarını kontrol altında tutmaya çalışmalarını tavsiye ederek öğrencilerimize katılacakları sınavda başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın